Rozszerzenie listy chorób leczonych marihuaną w Minnesota

Departament Zdrowia w Minnesota ogłosił, że rozszerza stanową listę kwalifikujących się warunków medycznych do terapii medyczną marihuaną o zespół stresu pourazowego (PTSD).

Minnesota dołącza do New Jersey, Michigan, Kalifornii, Illinois, Connecticut, Delaware, Maine, Massachusetts, Nowego Meksyku, Arizony, Waszyngtonu, Rhode Island i Oregonu, jako stan, który umożliwia osobom z PTSD legalne stosowanie medycznej marihuany.

Ruch, który za zadanie ma umożliwienie stosowania medycznej marihuany przez osoby z PTSD wspierany jest przez dużą ilość badań, w tym badania rządowe wydane w 2014 roku z wykorzystaniem ludzkich prób, które wykazały, że „układ kannabinoidowy służy jako obiecujący cel dla innowacyjnych strategii interwencyjnych (na przykład farmakologiczne wzmocnienie terapii opartej na ekspozycji) w PTSD i innych podobnych zaburzeniach.

Oddzielne badania wydane 2015 roku wykazały, że „podczas wdychania, doustnego lub przezskórnego dostarczania kannabinoidów (psychoaktywnych, nierafinowanych składników marihuany i różnych produktów pochodnych) następuje aktywacja endogennych receptorów kannabinoidowych, modulacja neuroprzekaźników oraz produkcja szerokiej gamy efektów ośrodkowego układu nerwowego, w tym zwiększenie odczuwania przyjemności, zmiana procesów pamięciowych.

Efekty te zapewniają farmakologiczne uzasadnienie dla stosowania kannabinoidów w przypadku symptomów PTSD.

Niestety Ministerstwo Zdrowia odrzuciło prośby o dodanie do listy warunków zaburzeń takich jak szerokie spektrum autyzmu, depresji oraz wszelkich rodzajów zapaleń stawów.

Komisarz Ministerstwa Zdrowia, Ed Ehlinger powiedział, że nie ma obecnie wystarczających dowodów otaczających leczenie tych warunków medyczną marihuaną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.