Co Jest Cięższe dla Serca – Marihuana Czy Tytoń?

nasiona-marihuany-uprawa-marihuany-medyczna-marihuana-legalna-marihuana

Palenie marihuany może zaszkodzić zdrowiu twojego serca oraz ludzi wokół ciebie – palaczy biernych – prawdopodobnie bardziej niż papierosy, jak sugerują nowe badania.

Naukowy twierdzą, że szczury laboratoryjne doświadczyły znacznego spadku funkcji naczyń krwionośnych po minutowej ekspozycji zarówno na bierne palenie marihuany jak i tytoniu.

Jak mówią, odzyskanie zdrowia szczurom zajęło trzy razy dłużej po biernym paleniu marihuany, w porównaniu do dymu tytoniowego.

„Jeżeli ludzie myślą, że dym pochodzący z palenia marihuany jest w jakiś sposób zwolniony ze szkodliwych skutków tytoniu i wielu innych rodzajów dymu, nasze badanie to twardy dowód, że tak nie jest,” powiedział główny autor badania Matthew Springer, profesor medycyny na oddziale kardiologii w University of California, San Francisco.

Tętnice szczurów przeprowadzały mniej wydajnie krew przez co najmniej 90 minut po ekspozycji na dym marihuany, a po ekspozycji na dym papierosowy rozpoczęły proces zdrowienia po około 30 minutach.

Dym z obu źródeł osłabił zdolność naczyń krwionośnych do przepływu krwi o ponad połowę, co generalnie zwiększa efekt krótko- i długoterminowego ryzyka wystąpienia udaru mózgu lub zawału serca.

„Mimo, że efekt był tymczasowy w obu przypadkach, te tymczasowe efekty mogą prowadzić do problemów długoterminowych, jeśli ekspozycja następuje zbyt często,” powiedział Springer. „Dym może zwiększać ryzyko zachorowania na problemy związane z tętnicami.”

Dym z jakiegokolwiek palącego się źródła zawiera duże ilości substancji chemicznych, nawet jeśli pochodzi z naturalnie uprawianych roślin, takich jak tytoń lub marihuana, powiedział doktor David Friedman, szef Northwell Health Long Island Jewish Valley Stream Hospital w Valley Stream, N.Y.

„To badanie w pewnym stopniu potwierdza to, co już wiemy – dym jest toksyczny,” powiedział Friedman. Dlatego strażacy ubierają wszelkiego rodzaju odzież ochronną, gdy udają się do płonącego budynku.”

Powtarzające się narażenie na ekspozycje może długoterminowo uszkodzić naczynia krwionośne, co może spowodować kaskadę, która następnie powoduje stany zapalne i twardnienie tętnic.

Urzędnicy z NORML, pro-legalizacyjnej grupy marihuany, powiedzieli, że obecne wyniki nie pokrywają się z wcześniejszymi badaniami, w których nie znaleziono żadnego związku między dymem pochodzącym z palenia marihuany, a zwiększonym ryzykiem chorób serca, stwardnienia tętnic, rozedmą płuc, nowotworami dróg oddechowych lub innymi problemami zdrowotnymi związanymi z paleniem tytoniu.

Ale w celu ochrony własnego zdrowia, użytkownicy marihuany powinni rozważyć przestawienie się na inne sposoby stosowania marihuany, takie jak na przykład zażywanie jej w jedzeniu. Korzystanie z e-papierosów czy waporyzatorów również może być bezpieczniejszą alternatywą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.

Komentarz do “Co Jest Cięższe dla Serca – Marihuana Czy Tytoń?”


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.