Dlaczego Marihuana Pachnie?

Dlaczego rośliny marihuany tak mocno pachną?

Zapach marihuany albo się kocha albo nienawidzi. Jako hodowca możesz się zastanawiać, kiedy twoje rośliny zaczną pachnieć, aby zapobiec przedostawaniu się tego zapachu do niechcianych nozdrzy.

Jak pachnie roślina marihuany?

Ze względu na to, że zioło staje się coraz bardziej popularne na całym świecie, wiedza, iż ten charakterystyczny zapach unoszący się w powietrzu jest dość powszechnym zjawiskiem. Konopie indyjskie występują w różnych smakach, z których każdy ma swój niepowtarzalny zapach. Od cytryny po sosnę, lawendę i czarny pieprz, istnieje kilka wyraźnych aromatów, które można znaleźć we wszystkich odmianach konopi.

Każdy, kto lubi marihuanę, będzie wiedział, że zapach jest jedną z jej najbardziej atrakcyjnych cech. Rośliny konopi wytwarzają pyszną mieszankę ostrych smaków, których nie można przegapić i sprawią, że jeszcze bardziej będziesz wyczekiwać dnia zbiorów.

Dlaczego marihuana pachnie?

Zapach konopi zmienia się w miarę wzrostu. Kiedy rośliny są bardzo małe, nie wydzielają zapachu, ale większość ludzi wie, że nie trwa to długo. Gdy roślina konopi jest w pełni rozwinięta, jej zapach może być przytłaczający nawet dla najbardziej doświadczonego hodowcy.

Ale skąd ten zapach? Silny zapach uwalniany przez twoje rośliny jest tworzony przez różne składniki olejków terpenowych, które rozwijają się w włoskach rośliny.

Terpeny znajdują się wewnątrz trichomów

Następujące terpeny są najczęściej spotykane w konopiach indyjskich i są odpowiedzialne za ich nieodparty aromat.

• Mircen,
• Limonen,
• Linalol,
• Beta-kariofilen,
• Pinen.

Te terpeny często można znaleźć również w innych roślinach. Na przykład limonen, jak sama nazwa wskazuje, znajduje się również w cytrynach. Te terpeny mają również szereg korzyści leczniczych i terapeutycznych.

Ekstrakty terpenowe

Zapachy i smaki konopi zostały opisane na wiele sposobów. Większość odmian konopi pachnie zupełnie inaczej ze względu na różne poziomy niektórych terpenów obecnych w roślinie. Mircen jest głównie tym, co nadaje marihuanie silny ziemisty zapach, ale intensywność innych terpenów sprawia, że zapach marihuany jest między innymi bardziej cytrynowy, sosnowy lub kwiatowy.

Faza wegetatywna

Rośliny marihuany zaczynają pachnieć podczas cyklu wegetatywnego. Liście rośliny mają zapach, ale nie jest to to samo, co zapach, który pochodzi z kwiatów. Wydaje się to dość oczywiste, ale liście marihuany pachną znacznie bardziej zielsko, a kwiaty o wiele bardziej kwiatowo. Możesz dowiedzieć się, co to oznacza, zbliżając nos do rośliny i dobrze ją wąchając. Pocieranie liścia między palcami również uwolni jego zapach i od razu poczujesz ten klasyczny zapach liści. Gdy roślina zacznie rozwijać swoje zakwity wokół międzywęźli po kilku tygodniach kwitnienia, zapach stanie się znacznie bardziej aromatyczny. Nadal nie będzie tak silna jak później podczas kwitnienia, ale powinieneś zauważyć pewne wskazówki od tych małych preflowerów.

Jeśli wyczujesz jakieś nietypowe, silne zapachy podczas etapu wegetacji, może to oznaczać, że masz gdzieś ukryty problem. Niespójności środowiskowe, takie jak wysoka wilgotność, mogą powodować problemy, takie jak pleśń lub gnicie, które nie będą wytwarzać przyjemnego zapachu.

Etap kwitnienia

Gdy roślina konopi rozwija swoje kwiaty, zapach zaczyna stawać się coraz silniejszy. Po około 2 tygodniach cyklu kwitnienia mają wyczuwalny aromat, który nasila się w miarę wzrostu pąków.

Częścią procesu kwitnienia jest rozwój trichomów, które można znaleźć na pąkach i wokół nich. Kiedy więcej z nich rośnie, gdy roślina osiąga szczyt fazy kwitnienia, kwiaty będą najbardziej ostre.
Gdy trichomy zaczynają dojrzewać, zachodzą zmiany w składzie terpenów. Pod koniec cyklu kwitnienia roślina konopi zwykle ma bardzo aromatyczny, ziemisty lub kwiatowy zapach. Po tym, jak trichomy osiągną szczytową zawartość THC i zaczną się rozkładać, zapach może stać się bardziej ziołowy lub sosnowy.

Wielu hodowców lubi produkować rośliny o ostrym zapachu, jednak intensywność zapachu rośliny konopi nie jest związana z tym, jak jest silny, więc nie daj się zmylić. Odmiana może prawie nie pachnieć po konserwacji, ale nadal może być bardzo mocna. Płukanie pod koniec cyklu kwitnienia usunie wszelkie składniki odżywcze nagromadzone w roślinach, dzięki czemu będą pachniały jeszcze lepiej. Przepłukuj przez 2 tygodnie przed zbiorami, aby otrzymać najczystszy pąk. Zauważysz, że zapach staje się czystszy i bardziej świeży.

Uwaga: Jeśli martwisz się, że zapach twoich roślin rozprzestrzenia się w niechciane miejsca, upewnij się, że zainwestowałeś w dobry filtr węglowy. Filtry węglowe faktycznie usuwają zapachy z powietrza, co czyni je najskuteczniejszym sposobem kontrolowania zapachu w ogrodzie, kiedy naprawdę zaczyna śmierdzieć. Upewnij się, że masz skonfigurowany filtr węglowy, który poradzi sobie z rozmiarem wentylatora i przestrzenią do uprawy.

Przed i po zbiorach

Przed zbiorami Twój ogród prawdopodobnie będzie pachniał fantastycznie. Po zbiorach może być dość rozczarowujące, gdy zauważysz, że zapach drastycznie się zmienia i nagle nie ma takiej samej intensywności. Jest to całkowicie normalne, ponieważ roślina zaczyna rozkładać chlorofil. Powolne suszenie i konserwacja są ważne, ponieważ jeśli chlorofil ulegnie zbyt szybkiej degradacji, usunie wraz z nim część aromatów terpenowych.

Zapach twojego produktu końcowego prawdopodobnie nadal będzie mniej intensywny niż wtedy, gdy był na roślinie. Niektóre odmiany nie będą miały zbytniego zapachu nawet po dobrym wysuszeniu, ale niekoniecznie jest to złe. Jeśli po przeprowadzeniu tego procesu marihuana ma trawiasty zapach, może to oznaczać, że suszono ją zbyt szybko! Ustawienie właściwej wentylacji, wilgotności i suszenia przez odpowiedni czas będzie miało duży wpływ na produkt końcowy, więc upewnij się, że zapoznałeś się z procesem po zbiorach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.