Różnica Między Dobrymi i Złymi Pąkami

Istnieje duża różnica między pąkami wysokiej i niskiej jakości i niestety ludzie mogą wydać pieniądze na marihuanę o niskiej jakości tylko po to, aby dowiedzieć się, że nie ma ona żadnego działania, zawiera nasiona lub pleśń. Kupowanie złej trawki nie jest niczyją przyjemnością, więc jesteśmy tutaj, aby pokazać oznaki doskonale wyhodowanej, przyciętej i zakonserwowanej bryłki marihuany.

Często zdarza się, że użytkownicy po raz pierwszy nie rozumieją w pełni, co robią, i często kupują pierwszą torbę marihuany bez większego zastanowienia. Jest to zrozumiałe, ale czasami kończy się to czymś, czego po prostu wolelibyśmy nie spożywać.

Zdefiniowanie pąków konopi jako dobrych lub złych wymaga doświadczenia, ale odrobina wiedzy może zdziałać wiele, więc nadszedł czas, aby podejść bliżej do pąków i zobaczyć, co naprawdę dzieje się na poziomie makro. Po wypaleniu odpowiedniej ilości pąków znacznie łatwiej jest stwierdzić, czy są one „dobre, czy złe” bez wyjmowania spod mikroskopu (chociaż bardzo go zalecamy).

Istnieje wiele aspektów marihuany, które czynią ją wyjątkową i być może już je dobrze znasz, ale jak stwierdzić, czy palimy najlepsze z najlepszych? Aby pąk konopi dostał zielone światło, musi mieć odpowiedni wygląd, dotyk, smak i zapach, a nie chodzi tylko o moc.

Pozyskiwanie konopi indyjskich

Jeśli masz luksus mieszkania w miejscu, w którym możesz kupić marihuanę w przychodniach, holenderskich coffeeshopach lub stowarzyszeniach (takich jak te w Hiszpanii), często będziesz miał do wyboru szeroki wybór wysokiej jakości marihuany. Są one zwykle (ale nie zawsze) testowane pod względem jakości, więc wiesz, że otrzymujesz „dokładnie to, co jest napisane na puszce”.

Złe zioło to często towar, który pochodzi od podejrzanego ulicznego dilera, który chce cię oszukać. Jednak czasami możemy po prostu skończyć z partią marihuany, która nie jest tak satysfakcjonująca, jak byśmy tego chcieli.

Istnieją 3 główne poziomy jakości, jeśli chodzi o kupowanie marihuany:

Wysoka jakość (z najwyższej półki)

Zioło z najwyższej półki jest dokładnie tym co mówi nazwa. Zwykle znajduje się w cenionym miejscu, a jego wspaniałość jest w pełni widoczna. Jest to zwykle najlepszy pąk, jaki można uzyskać w aptece, i ma wszystkie pożądane cechy, których poszukują koneserzy konopi.

Wysokiej jakości marihuana ma na ogół ponadprzeciętną zawartość THC powyżej 22-23%. Ponadto pąki z najwyższej półki powinny być gęste, kolorowe, super smaczne i eksplodujące terpenami. Pąki z najwyższej półki mogą również zawierać bardzo rzadkie lub trudne w uprawie szczepy, ale również powinny być tej samej jakości.

Średniej jakości

Średniej jakości marihuana jest w wielu miejscach standardem. Większość palaczy rekreacyjnych wybiera marihuanę z tej gamy, aby uniknąć wydawania zbyt dużej ilości pieniędzy, a także dlatego, że najtańsze dostępne produkty mogą być zbyt słabe.

Niska jakość

Pąki popcornowe, iście i niski poziom THC to tylko niektóre z rzeczy, które klasyfikują pąki jako niskiej jakości. Zwykle, jeśli kwiat wygląda na puszysty, mały, nie jest lepki, nie pachnie niczym ani trawą i ma matowy zielony lub brązowy kolor, może należeć do tej kategorii.

Określanie jakości pąków

Umieszczając dwa pąki obok siebie, dość łatwo jest odróżnić je od siebie. Tylko przez wzrok i węch możesz rozróżnić, który wolisz. Mówiąc to, wiele osób ma swoje preferencje, więc to, czy jest to dobre, czy złe, zależy również od ciebie i twoich standardów.

Sprawdzając jakość swojej marihuany, sprawdź następujące rzeczy:

• Wygląd i kolor
• Przycięcie
• Gęstość
• Zapach/aromat
• Trichomy
• Łodygi i Nasiona
• Szkodniki lub pleśń
• Smak i efekty
• Wygląd i kolor.

Wygląd i kolor marihuany

Jakość marihuany można określić od momentu, w którym ją zobaczysz. Jeśli wygląda atrakcyjnie, to już przeszła pierwszy etap i prawdopodobnie będziesz chciał ją dalej eksplorować. Jednak ważne jest, aby pamiętać, że marihuana może również wyglądać fantastycznie, ale nie ma zapachu lub ma bardzo niewielki efekt.

Konopie indyjskie mogą prezentować wspaniałą, żywą paletę zieleni, pomarańczy, czerwieni, różu i fioletu. Warto tutaj zauważyć, jak żywo prześwitują te poszczególne kolory. Kiedy pąki nie migoczą w świetle (z powodu małej ilości małych włosków), pąki często mają nieatrakcyjny ziemisty brąz lub zieleń. Właściwe karmienie, suszenie i peklowanie, a także szczep, mają ogromny wpływ na wygląd.

Przycięcie

Przycinanie odgrywa dużą rolę w ostatecznym wyniku pąka. Jeśli pozostanie zbyt dużo liści, ogólna jakość zostanie obniżona. Idealnie chcielibyśmy spożywać tylko kwiaty, w których kannabinoidy i terpeny są najpełniejsze, ale w większości przypadków jest to odległa rzeczywistość, ponieważ wycinanie każdego pojedynczego liścia, w tym liści cukrowe, jest niezwykle czasochłonne.

Wskazówka: Przycinanie na sucho zapewnia lepszy smak, ale mniejszą moc niż pąki przycinane na mokro.

Gęstość

Lekko ściśnij pączek, aby poczuć jego gęstość i suchość (nie zapomnij wyczuć lepkości żywicy). Prawidłowo wyhodowany, wysuszony i utwardzony pąk powinien być gęsty i lekko wilgotny, a nie całkowicie przewiewny i suchy.

To oczywiście zależy w dużej mierze od uprawianej odmiany i niekoniecznie oznacza to, że puszyste pąki są złe, ale może to wskazywać na niższą jakość, szczególnie w oczach wielu konsumentów, którzy pokochali ciasne bryłki. Na przykład Indica ma tendencję do tworzenia zwartych, gęstych kwiatów, podczas gdy Sativy są bardziej podatne na wytwarzanie przestronnych, jasnych kwiatów.

Zapach/aromat

Jeśli jesteś już zainteresowany wyglądem pąka (lub nie), możesz pokusić się o powąchanie. W tym miejscu twoje zmysły naprawdę się aktywują, ale tylko wtedy, gdy zioło jest dobrej jakości. Aromaty wydzielane przez wilgotne pąki są natychmiast wyczuwalne i wahają się od wszelkiego rodzaju gazowych, owocowych, słodkich lub kwiatowych zapachów.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, pąki niskiej jakości będą prawie bezwonne lub po prostu będą pachnieć martwą trawą. Z drugiej strony możesz wyczuć nieprzyjemny zapach wilgoci, co może być oznaką pleśni lub pąków, które są jeszcze zbyt świeże (niewysuszone lub niewłaściwie utwardzone).

Wskazówka: Pąki, które dziwnie pachną, mogą zapewnić zupełnie inny smak i nieoczekiwane efekty, więc bądź otwarty na eksperymenty!

Trichomy

Być może będziesz musiał wyjąć małą lupę lub mikroskop, chociaż szkło powiększające lub wysokiej jakości aparat telefoniczny mogą czasem załatwić sprawę. Im więcej włosków ma pączek, tym bardziej prawdopodobne jest, że będzie pachnieć, smakować i czuć się niesamowicie. Pączek z dużą ilością trichomów jest dobrym wskaźnikiem mocy, ale co z jego kolorem?

Zbyt wiele brązowych/bursztynowych, pomarszczonych trichomów może sygnalizować późne zbiory, co oznacza, że kannabinoidy i terpeny już zaczęły się rozkładać. Rośliny konopi mają szczytowy punkt zbiorów, w którym trichomy są najbardziej dojrzałe. Kiedy są gotowe, trichomy powinny mieć biały, mleczny wygląd.

Łodygi i nasiona

Łodygi lub nasiona w twojej marihuanie nie są takie, jakie powinny być. Żadna z nich nie jest przyjemna do palenia i nie przyczynia się do wspaniałych efektów. eśli zawsze dostajesz dużo łodyg lub nasion w swoich pąkach, rozważ znalezienie innego źródła.

Szkodniki lub pleśń

Roślina konopi, która doświadczyła szkodników lub pleśni, rzadko przechodzi do ostatecznej selekcji, chyba że problem był dobrze kontrolowany i korygowany podczas wzrostu, przy minimalnym wpływie na ostateczne plony.

Może się zdarzyć, że marihuana spleśnieje po zbiorze z powodu niewłaściwego suszenia lub peklowania i przechowywania. Odkrycie pleśni jest bolesne, ale najlepiej ją wyrzucić. Spleśniała marihuana nie powinna być spożywana ze względów zdrowotnych.

Smak i efekty

Ostateczny werdykt zapada podczas spożywania marihuany. Będziesz w stanie uzyskać dokładne wyobrażenie o jakości przed jej spożyciem, ale prawda o tym przychodzi poprzez wypróbowanie. Smak wysokiej jakości pąków jest mocny. Gładka, kremowa inhalacja bogata w smak może sprawić, że poczujesz się usatysfakcjonowany wyborem, zanim jeszcze zauważysz jego efekty.

Jakość haju jest bardzo osobista, a każdy konsument będzie miał inne wymagania dotyczące preferowanego doświadczenia. Niezależnie od tego, czy jesteś użytkownikiem rekreacyjnym, czy medycznym, poświęć trochę czasu, aby dowiedzieć się, jaka jest zawartość kannabinoidów i terpenów w pąkach. Sprawdź poziomy THC i CBD. Ponad 20% THC można uznać za marihuanę wysokiej jakości, ale jak właśnie widzieliśmy, jest na to wiele zmiennych. Inni mogą chcieć wyłącznie CBD i bez THC.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.