CT: SOM organizuje pierwszą konferencję na temat cannabis.
Wymiana wizytówek ozdobionych liśćmi marihuany, inwestorzy kapitału podwyższonego ryzyka, przedsiębiorcy, eksperci prawni i entuzjaści cannabis – to wszystko działo się w piątek w Yale School of Management na pierwszej konferencji cannabis zorganizowanej przez amerykańską szkołę biznesu.
Jednodniowa konferencja była prowadzona wyłącznie przez studentów i zgromadziła uczestników ze wszystkich sektorów legalnego przemysłu produkującego cannabis w celu kompleksowego przeanalizowania dokąd zmierza branża. Prelegenci wielokrotnie poruszali kwestie związane z różnorodnością rasową, płciową i kulturową w branży.
Główni organizatorzy, Connie Lee SOM ’18 i Billy Marks SOM ’18, powiedzieli że zainspirowali się, aby zorganizować wydarzenie, które zapewni holistyczny przegląd cannabis, jej historii i potencjalnej przyszłości.
„Oboje jesteśmy zainteresowani marihuaną z wielu powodów, z tym wpływu wojny narkotykowej na kolorowe społeczności, rosnące obawy o jej wpływ na środowisko i rozprzestrzenianie się innowacyjnych produktów i usług w tym rozwijającym się przemyśle” – powiedział Lee podczas otwarcia.