Kiedy Przeprowadzić Zbiory Roślin Marihuany?

Zbiór marihuany przypomina festiwal dla początkujących. Po wspólnych miesiącach oczekiwania w końcu mogą odciąć swoje cenne pąki i użyć ich.

Oczywiście będziesz musiał wysuszyć i utwardzić pąki, aby wydobyć ich łagodny smak, ale w tym artykule skupimy się tylko na zbiorach.

Dla większości nowych hodowców zbiory to ekscytujący czas (co zrozumiałe), ale to, co często ich dezorientuje, to czas zbiorów.

Co jeśli przeprowadzisz zbiory zbyt wcześnie?

Czy to w ogóle coś zmieni? Tak, czas zbiorów odgrywa znaczącą rolę w jakości.

Średni czas od stadium sadzonek do zbiorów

Jedną z rzeczy, która jest myląca w przypadku konopi indyjskich, jest to, że różne szczepy zachowują się inaczej. A potem masz fotoperiod w porównaniu z automatycznie kwitnącymi, co może być jeszcze bardziej mylące dla początkujących, zwłaszcza jeśli chodzi o zbieranie pąków.

Ponadto czas wymagany do wzrostu zależy od wielu czynników, takich jak podłoże uprawowe, metody szkolenia, genetyka szczepu i pożądana wydajność.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, rośliny mogą potrzebować od sześciu do 16 tygodni po wykiełkowaniu. Skąd tak ogromna różnica? Jak wspomniano, zależy to od rodzaju uprawianej rośliny. Chociaż średnio większość roślin konopi jest gotowa do zbioru po 9-12 tygodniach w pomieszczeniu. Uprawa na zewnątrz zajmie dużo więcej czasu.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, aby ustalić najlepszy czas zbiorów, jest zrozumienie genetyki szczepu i lokalnych warunków uprawy. Możesz nawet porozmawiać z hodowcami w swoim regionie i zobaczyć, jaki okres wzrostu przeżywają ich rośliny (o podobnej genetyce).

Najlepszy czas na zbiory

Zrozumienie lokalnej pogody i genetyki odmiany da ci ogólne wyobrażenie o tym, kiedy twoja roślina będzie gotowa do zbioru. Teraz musisz to zawęzić.

Podzieliliśmy tę sekcję na dwie części — po pierwsze, poznając czas zbiorów na podstawie miejsca uprawy (wewnątrz lub na zewnątrz), a po drugie, szukając wskazówek, które pokazują, że twoja roślina jest gotowa.

Lokalizacja

Rośliny konopi są uprawiane w pomieszczeniach lub na zewnątrz. Oto, jak dowiedzieć się, kiedy twoja roślina jest gotowa, w zależności od tego, gdzie uprawiasz, w pomieszczeniu lub na zewnątrz.

Konopie indyjskie to roślina preferująca ciepłe pory roku, więc musisz to odpowiednio zaplanować.Na przykład powinna być gotowa do zbioru między wrześniem a listopadem (na półkuli północnej), jeśli uprawiasz na zewnątrz. Ale oczywiście nadal mogą występować pewne różnice w zależności od lokalnego klimatu.

Z drugiej strony, jeśli uprawiasz marihuanę w pomieszczeniu, czas zbiorów zależy od tego, kiedy przestawisz roślinę na kwitnienie, zmieniając cykl świetlny na 12/12.

Pamiętaj również, że zbiory różnią się znacznie w zależności od tego, czy wybierzesz odmianę fotoperiodyczną, czy automatycznie kwitnącą.

Wskazówki wizualne

Drugim sposobem ustalenia czasu zbiorów jest przyjrzenie się wizualnym wskazówkom, jakie wykazuje twoja roślina. Oto, czego musisz szukać:

Trichomy stają się mleczne

Trichomy, małe gruczoły żywiczne na pąkach, są prawdopodobnie najbardziej niezawodnym sposobem na poznanie, kiedy roślina jest gotowa do zbioru.

Przyjrzyj się trichomom przez szkło powiększające — połowa z nich powinna być mleczna lub mętna, a pozostałe bursztynowe. To znak, że twoja roślina jest gotowa do zbioru. To powiedziawszy, nie można spojrzeć na wszystkie trichomy, aby określić kolor. Dlatego po prostu rób wszystko, co w twojej mocy, a powinno być dobrze. Co więcej, opanujesz to dzięki doświadczeniu, więc nie spiesz się.

Jeśli jednak zobaczysz zbyt wiele wyraźnych włosków, być może jest to trochę za wcześnie. Poczekaj trochę, aby zebrać pąki. Użyj szkła powiększającego od 30x do 100x, które możesz znaleźć w lokalnym sklepie, aby przyjrzeć się trichomom.

Słupki zmieniają kolor na pomarańczowy i zwijają się

Słupki to białe, owłosione struktury występujące na żeńskich roślinach konopi. Zwykle są proste, gdy roślina jest jeszcze we wczesnych stadiach kwitnienia. Jednak w miarę upływu czasu zauważysz, że zaczynają się zwijać, co wskazuje, że roślina jest prawie gotowa do zbioru. Na powyższym obrazku widać, że niektóre słupki są białe, a niektóre zaczęły zmieniać kolor na pomarańczowy i zwijają się.

Pierwotnie białe słupki będą stopniowo zmieniać kolor na pomarańczowy lub bursztynowy. Czasami wydają się nawet czerwone. Dzieje się tak we wszystkich roślinach konopi, w tym automatycznie kwitnących i fotoperiodach.

Należy pamiętać, że metoda słupkowa może nie być tak dokładna jak metoda trichomowa, dlatego najlepiej zaopatrzyć się w okulary powiększające.

Liście zmieniają kolor na żółty

Podczas fazy kwitnienia roślina zużywa dużo azotu, który nadaje liściom żywy zielony kolor. Kiedy kończy się faza kwitnienia, roślina nie zużywa już dużo azotu, a liście wachlarzowe żółkną. To dobry wskaźnik, że możesz zbierać plony. Oczywiście liście mogą również żółknąć, jeśli występuje niedobór lub brak równowagi pH, ale zwykle oznacza to, że roślina przygotowuje się do ścięcia, jeśli występuje na samym końcu fazy kwitnienia.

Liście zaczynają się zwijać

Podobnie Twoja roślina również zmniejsza zużycie wody po fazie kwitnienia. Z powodu braku wilgoci liście zaczynają się zwijać i wysychać. Gdy to się zacznie dziać, możesz zebrać swoją roślinę.

Należy pamiętać, że zwijanie się liści może również oznaczać niedobór składników odżywczych lub niedostateczne podlewanie. Zawsze używaj tego znaku z innymi znakami, aby upewnić się, że twoja roślina jest gotowa do zbioru i nie cierpi na stres.

Słupki brązowieją

Wreszcie, jeśli zauważysz, że połowa słupków brązowieje, możesz zacząć przygotowywać się do zbioru. Brązowe słupki są oznaką dojrzałości rośliny. Ponownie użyj gotowego szkła powiększającego, ponieważ słupki są małe.

W przypadku niektórych roślin, zwłaszcza wysokich, pąki z najwyższego poziomu mogą dojrzewać szybciej niż niższe, ponieważ te ostatnie nie mają wystarczającej ilości światła. Dlatego najlepiej udać się na stronę internetową producenta nasion, aby wiedzieć, czego się spodziewać.

Niewłaściwy czas na zbiory

Podobnie jak w przypadku wskazówek wizualnych wspomnianych powyżej, twoja roślina konopi będzie wykazywać różne inne znaki wskazujące, czy nadszedł zły czas na jej zbiory.

Jeśli większość trichomów wydaje się przezroczysta — nie mleczna ani bursztynowa — oznacza to, że twoja roślina nadal nie jest gotowa do zbioru. Ponadto pąki nie będą tak aromatyczne, aromatyczne i mocne, jeśli zbierzesz plony w tym momencie.

Z drugiej strony, jeśli większość trichomów na twojej roślinie jest bursztynowa lub krucha w dotyku, pąki są przejrzałe. Te przejrzałe pąki mają zwykle lekko gorzki smak.

Dlatego zalecamy ostrożność i zbieranie rośliny, gdy 50% trichomów zmieni kolor na biały. Z drugiej strony nie czekaj też zbyt długo — zbieranie rośliny, gdy jest w pełni dojrzała, nie jest zalecane, ponieważ pąki nie będą aromatyczne ani aromatyczne — pomyśl o tym jak o zbieraniu każdego innego warzywa. Musisz wybrać je we właściwym czasie, aby uzyskać maksymalne korzyści.

Wskazówki, jak stwierdzić, że czas na zbiory w przypadku uprawy outdoor

Masz pełną kontrolę nad cyklem kwitnienia rośliny w środowisku wewnętrznym, ale masz mniejszą kontrolę podczas uprawy na zewnątrz. Oto kilka wskazówek, kiedy można spodziewać się, że roślina będzie gotowa.

Poznaj swoje odmiany

Jak wspomniano powyżej, genetyka szczepu dyktuje czas zbioru większości roślin konopi. Na przykład niektórzy użytkownicy twierdzą, że indica jest szybsza niż sativa, ale nie ma na to konkretnych dowodów. Zależy to również od tego, czy uprawiasz odmianę fotoperiodyczną, czy automatycznie kwitnącą.

Podążaj za pogodą

Gdy pora roku zmieni się z letniej na jesienną, pąki Twojej rośliny zaczną przybierać na wadze. Jeśli jednak podejrzewasz, że w tym okresie pogoda będzie się drastycznie zmieniać, podejmij szybką decyzję i zbierz roślinę. Zła pogoda może szybko uszkodzić roślinę.

Jeśli przewiduje się, że temperatury spadną, trzeba szybko zbierać plony. Twoja roślina może przetrwać lekki mróz (od 28°F do 32°F lub -2,222°C do 0°C), ale to tylko przez kilka godzin.

Podczas takich mrozów na tkankach rośliny mogą tworzyć się kryształki lodu, które uszkadzają komórki, powodując więdnięcie i ciemnienie liści oraz ich chrupkość.

Ponadto rośliny rosnące w doniczkach na zewnątrz są bardziej podatne na uszkodzenia spowodowane mrozem niż rośliny uprawiane w ziemi, ponieważ ziemia zapewnia korzeniom lepszą izolację przed zimnem.

Podobnie, musisz zebrać roślinę, jeśli spodziewasz się dużo deszczu. Niewielki deszcz nie stanowi problemu, ale długotrwałe lub obfite opady deszczu mogą spowodować pojawienie się pleśni na pąkach. Dlatego lepiej jest zebrać roślinę wcześniej, niż potencjalnie stracić cały plon.

Częstotliwość zbiorów

Jeśli chcesz mieć ciągły dopływ świeżych pąków, możesz nawet zbierać plony kilka razy w roku — ale zależy to od różnych czynników. Przyjrzyjmy się im zatem.

Rośliny doniczkowe

Jeśli uprawiasz rośliny w pomieszczeniu, możesz je zbierać tyle razy, ile chcesz. Oczywiście łatwiej jest mieć dwa namioty. Lub uprawiaj rośliny automatycznie kwitnące. Ogólnie rzecz biorąc, rośliny rosnące w pomieszczeniach stają się gotowe do zbioru w ciągu 3 do 8 miesięcy, więc możesz zorganizować od dwóch do czterech zbiorów rocznie, w zależności od wielkości roślin, odmiany i innych czynników, jeśli uprawiasz automatycznie kwitnące lub klonowane konopie.

Rośliny zewnętrzne

Zewnętrzne rośliny fotoperiodyczne można zbierać tylko raz w roku w okresie jesiennym, z wyjątkiem roślin rosnących w klimacie tropikalnym lub podobnym, gdzie można je zbierać dwa razy w roku.

Z drugiej strony automatycznie kwitnące rośliny outdoor można zbierać kilka razy w roku, ponieważ mają krótszy cykl życiowy. Tak więc, jeśli uprawiasz konopie automatycznie kwitnące, możesz wyhodować pierwszą partię w marcu, zebrać ją w czerwcu lub lipcu i rozpocząć kolejną partię jesienią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.