Historia i medyczne zastosowanie marihuany

Przeprowadzono wiele badań, które potwierdzają medyczne zalety marihuany (lub cannabis). W rzeczywistości, okazuje się, że marihuana była wykorzystywana do celów medycznych wiele wieków temu. Obecnie ten delikatny temat jest badany, omawiany oraz oglądany z zupełnie innej perspektywy. Badania wykazały, że marihuana zapewnia wiele pozytywnych korzyści zdrowotnych. Zanim przejrzymy medyczne zalety marihuany, cofnijmy się do historii, zaczynając od miejsca oraz czasu, kiedy to wszystko się zaczęło.

Historia medycznej marihuany
• Starożytność

W czasach starożytnych konopie, gatunek roślin cannabis, wykorzystywany był jako uprawa rolnicza do produkcji odzieży oraz lin, ze względu na posiadanie wysokiej zawartości białka, oleju oraz błonnika.

Medyczna marihuana swój początek miała w Chinach. Cannabis nazywano „ma” (co oznacza cannabis) lub dama (co oznacza dużą, lub wielką). W starożytnych Chinach konopie były używane do wielu celów, takich jak wytwarzanie żywności oraz leczenie ludzi z wieloma różnymi dolegliwościami medycznymi. Według chińskiej legendy, herbata przygotowywana z marihuany była przepisywana w leczeniu różnych chorób, a w tym reumatyzmu, malarii oraz słabej pamięci.

W Indiach, cannabis wykorzystywano od wielu lat do celów rekreacyjnych, duchowych, religijnych i medycznych. Ludzie do tej pory wykorzystują marihuanę w specjalnym napoju znanym jako „bhang”, który jest mieszanką różnych składników, a w tym pasty wytworzonej z cannabis. Służy zarówno do uwalniania od stresu jak i jest remedium na doświadczane stany lękowe. Oprócz tego stosowany jest w przypadku leczenia gorączki, pomaga w trawieniu i zwiększa apetyt – wymieniając tylko kilka z jego właściwości.

W starożytnym Egipcie natomiast, marihuana była wykorzystywana w leczeniu stanów zapalnych.

• Średniowiecze

W średniowieczu używanie konopi indyjskich rozprzestrzeniło się szybko po Bliskim Wschodzie. W tych czasach w kulturze Islamu zabronione było spożywanie wina. Z tego powodu muzułmanie palili marihuanę lub „haszysz”. Marihuana wykorzystywana była również do celów medycznych.

W Europie, cannabis było głównie wykorzystywane do celów medycznych w leczeniu nowotworów, kaszlu i żółtaczki.

• Czasy nowoczesne

W XVI wieku, w czasach kolonialnych w Ameryce Północnej, ludzie posługiwali się niewolnikami, aby czerpać korzyści z przemysłu konopnego (używając konopię do wyrobu odzieży, lin i papieru). Z drugiej strony, to Hiszpanie sprowadzili cannabis do Ameryki Południowej.

W latach dwudziestych XX wieku narastała liczba uzależnień od heroiny, opium i morfiny.dlatego też, w 1906 roku ustanowiono amerykańską agencję Food and Drug Administration (FDA), która miała na celu kontrolować uzależnienia od narkotyków, głównie opium i morfiny. Mimo że stosowanie marihuany nie podlegało żadnej kontroli, ustanowienie tej agencji zapoczątkowało regulacje, które również jej dotyczyły.

W tym czasie meksykańscy imigranci sprowadzili marihuanę do Stanów Zjednoczonych. Na początku wielu Amerykanów postrzegało konopie indyjskie jako coś negatywnego, ale ostatecznie roślina miała bardzo duży wpływ na wykształtowanie społeczeństwa amerykańskiego.

W 1914 r. używanie narkotyków zostało oficjalnie uznane za przestępstwo.

W 1970 r. marihuana wraz z kilkoma innymi substancjami, została sklasyfikowana jako Substancja Grupy 1, co oznaczało, że uznano ją za substancję, która nie posiada jakichkolwiek wartości medycznych.

Od tego czasu, nastąpił ogromny, ale stopniowy postęp w badaniach, który odkrył wiele medycznych zalet stosowania marihuany. Obecnie w Ameryce marihuana wciąż jest nielegalna na poziomie federalnym, lecz praktycznie wszystkie stany zalegalizowały jej stosowanie w jakiejś części – medycznie, lub rekreacyjnie.

Korzyści stosowania medycznej marihuany

Mimo, iż kwestia czy medyczna marihuana powinna być akceptowana czy nie jest wciąż kontrowersyjna, przeprowadzono wiele badań nad marihuaną, które potwierdzają poglądy, że zapewnia ona różnorodne zastosowania medyczne. Na podstawie intensywnych badań, stwierdzono, że medyczna marihuana oferuje liczne korzyści medyczne w przypadku wielu różnych dolegliwości.

Mamy pewność, że dalsze badania nadal będą wspierać status medycznej marihuany, zapewniając jej właściwe miejsce w świecie medycznym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.