Przycinanie roślin

Przycinanie roślin marihuany jest cenną praktyką jeśli chodzi o generowanie znacznie wyższej wydajności. Wykonane poprawnie, może mieć znazenie dla producentów cannabis. Kluczem tutaj jest oczywiście „poprawne wykonanie”. Oznacza to, że przycinanie może być trudnym zadaniem, a ryzyko może być dość wysokie, zwłaszcza jeśli chodzi o faktyczne cięcie.

Z tego powodu ważne jest, abyś wiedział co robisz, zanim to zrobisz. Niektórzy plantatorzy uprawiają cannabis przez lata i nie przycinaja roślin, a nawet zdecydowanie przeciwstawiają się temu. Wielu z nich uważa, że naturalny przebieg wzrostu roślin jest najzdrowszym wyborem – i jest to całkowicie wporządku.

Inni wolą robić wszystko, co jest tylko możliwe, aby uzyskać najwyższą wydajność. Ci ludzie będą na pewno przychylniej patrzeć na techniki przycinania. Najlepiej przycinane rośliny zaowocują najwyższym poziomem THC, największymi pąkami i największą ich liczbą.

Kiedy myślisz o przycinaniu, najprawdopodobniej widzisz obraz ogrodnika z jakąś maszynką do strzyżenia, przycinającego liście lu i tam. Nie jest to całkowicie błędne wyobrażenie – jeśli chodzi o kontretny cel, przycinanie odpowiednich części roślin może sprawić, że roślina będzie rosła szybciej i będzie mocniejsza.

Najbardziej podstawową wskazówką odnośnie przycinania jest usuwanie liści, które nie rosną poprawnie. Oznacza to usuwanie martwych lub umierających liści. Umierające liście można zidentyfikować przez fakt przebarwień lub żółknięcie. Te liście po prostu wykorzystują cenne zasoby, więc usuwając je, pozwalasz roślinom skupić te zasoby na ważniejszych aspektach.

Podstawą przycinania jest fakt, że niektóre liście umierają, a przycinanie po prostu przyspiesza cały proces. Proces ten może być bardzo pomocny dla reszty liści w roślinie, ponieważ otrzymają więcej energii i zasobów, które roślina ma do zaoferowania. Im zdrowsze są liście, tym ogólnie zdrowsza jest roślina – i tym większa produktywność.

Czasem proces można wykonać na liściach, które nie stały się niezdrowe lub jeszcze nie umarły. Na przykład usuwanie starszych liści po zauważeniu młodych może być doskonałym sposobem na szybszy rozwój rośliny. Pomaga to zachęcić rośliny do szybszego wzrostu oraz przyj,owania większej ilości energii do produkcji chlorofilu.

Usunięcie górnej części rośliny lub też końcowych części jej gałęzi również może pomóc rosnąć im szybciej. Może się wydawać, że najpierw będzie ona rosnąć wolniej, ale w ogólnym rozrachunku przyspieszy to wzrost, ponieważ łodygi wyrosną z miejsc, w których przycinałeś, Może to pomóc roślinom stać się krzaczastymi (zamiast długimy i chudymi, co w efekcie przyniesie lepsze zbiory).

Klucz wykorzystania przycinania jako metody uprawy polega na wybraniu metody cięcia, która najbardziej pasuje do twojego stylu życia, metody uprawy oraz osobistych preferencji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.