Sprzedaż marihuany w Kolorado osiągnęła w kwietniu 125 mln dolarów

Jeśli myślałeś, że sprzedaż legalnej marihuany nie ma już szans na wzrost, Kolorado pokazuje, że jest inaczej. W Kolorado kolejny, bo 11 miesiąc z rzędu, sprzedaż osiągnęła ponad 100 milionów dolarów. Oczekiwano wysokiego wyniku, ponieważ kwiecień to miesiąc kiedy 420 obchodzi swoje święto. Od momentu kiedy marihuana stała się legalna w 2014 roku, sprzedaż cały czas wzrasta.

Skąd taka liczba? Obejmuje ona wszystkie apteki w Kolorado, które zarobiły w sumie 125,2 miliona dolarów, zarówno w medycznej jak i rekreacyjnej sprzedaży cannabis, produktów spożywczych i koncentratów.

Sprzedaż rekreacyjnej marihuany wyniosła prawie 88,4 miliona dolarów, a sprzedaż medycznej marihuany 36,9 miliona dolarów. Biorąc pod uwagę cały rok, przemysł przyniósł blisko 492 miliony dolarów, co daje prawie 27 procentowy wzrost w porównaniu do roku 2016.

Według danych z Colorado Department of Revenue, przy sprzedaży wynoszącej prawie 500 milionów dolarów podatek w ujęciu rocznym wyniósł ponad 76,3 miliona dolarów.

Ekonomiści oraz analitycy mówią, że przemysł marihuany w Kolorado jeszcze nie osiągnął szczytowego punktu.

Roczne tempo wzrostu utrzymuje stałe tempo, co wskazuje, że najlepsze czasy są jeszcze przed nami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.