Nowy Jork dopuszcza do medycznej marihuany coraz więcej pacjentów

Niecałe dwa miesiące temu stan Nowy Jork dodał ból chroniczny do listy kwalifikujących warunków do dostępu do medycznej marihuany. Nowy Jork zezwolił na stosowanie marihuany w celach medycznych już w 2014 roku.

W styczniu w Nowym Jorku znajdowało się blisko 13.000 kart medycznych pacjentów; jest to niewielka liczba, jeśli weźmiemy pod uwagę to, że w Nowym Jorku mieszka prawie 20 milionów osób.

Ale dodanie przez New York Department of Health bólu chronicznego do listy kwalifikującej do stosowania marihuany z pewnością doda tysiące pacjentów do tej liczby oraz tchnie nowe życie w lokalny rynek marihuany.

Mówiąc o niedawnym wzroście, komisarz do spraw zdrowia, Dr. Howard Zucker, powiedział, że on i jego zespół zobowiązują się do „poprawy dostępu do medycznej marihuany w odniesieniu do potrzebujących pacjentów w całym stanie Nowy Jork”.

„Jak już deklarowaliśmy na początku, będziemy odpowiedzialni za rozwój tego programu i pomagać będziemy łagodzić cierpienie naszych pacjentów.”

Nowy Jork jest również na krawędzi dodania PTSD do listy kwalifikujących do marihuany warunków.

Senator Diane Savino, autorka ustawy o medycznej marihuanie w Nowym Jorku stwierdziła: „Są dwie rzeczy, których brakuje programowi medycznej marihuany: lekarzy i pacjentów”.

Ale wraz z dodaniem bólu chronicznego i PTSD do listy warunków, oznacza to, że coraz więcej licencjonowanych specjalistów (pielęgniarek, lekarzy, asystentów lekarza) przepisywać będzie mogło medyczną marihuanę swoim pacjentom.

Trzymamy kciuki za rozwój medycznej marihuany w Nowym Jorku!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.