Znaleziono Marihuanę O Wartości 800 000 Euro W Magazynie Pocztowym

Urząd skarbowy odkrył 40kg pąków marihuany o wartości 800,000 Euro w jednym z magazynów pocztowych w Dublinie (Irlandia).

Narkotyki były ukryte w rurkach plakatowych, które zostały wysłane pocztą i nadane zostały na kilka różnych adresów ulokowanych w zachodniej części Dublina. Marihuana została znaleziona za pomocą psa wykrywającego narkotyki – Jamesa. Rurki zostały zapakowane w różnej wielkości pudła pochodzące z Holandii.

Konfiskata została dokonana w wyniku „trwających operacji mających na celu zapobieganie rozprzestrzeniania się nielegalnych narkotyków”, powiedział przedstawiciel Urzędu.

Uważa się, że gangi narkotykowe w Dublinie używają systemu pocztowego do importu narkotyków ze względu na fakt, że inne szlaki przemytu zostały zamknięte w ramach ograniczeń przemieszczania się w związku z pandemią koronawirusa.

Narkotyki zostaną przekazane państwowemu laboratorium kryminalistycznemu do analizy, a gardaí (garda) rozpocznie odpowiednie dochodzenie.

„Działania te są częścią bieżących operacji Urzędu Skarbowego ukierunkowanych na import nielegalnych narkotyków. Jeśli firmy lub członkowie społeczeństwa mają jakiekolwiek informacje dotyczące przemytu, mogą skontaktować się z urzędem skarbowym pod poufnym numerem telefonu 1800 295 295” dodał przedstawiciel Urzędu.

Oprócz tego, dwóch policjantów aresztowało dwóch mężczyzn w jednym z portów w Dublinie, którzy byli w posiadaniu nielegalnych pieniędzy w kwocie €76,228. Odkrycie rozumiane jest jako związane z przestępczością zorganizowaną.

Tuż po godzinie 12 rano pracownicy Krajowego Biura ds. Przestępczości Gospodarczej Garda, jednostki imigracyjnej Garda i jednostki wsparcia zbrojnego zatrzymali samochód na punkcie kontrolnym COVID-19, który dotarł do jednego z portów w Dublinie.

Wstępnie przeprowadzona kontrola doprowadziła do odkrycia gotówki ukrytej za panelem samochodu. Samochód został zatrzymany, a dalsze badania techniczne ujawniły resztę pieniędzy.

Dwóch mężczyzn, w wieku 30 i 40 lat, zostało aresztowanych na miejscu i jest obecnie przetrzymywana na stacji Store Street Garda.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.