Wdychanie Każdego Rodzaju Dymu Jest Szkodliwe

Wdychanie każdego rodzaju dymu jest szkodliwe w obliczu pandemii nowego koronawirusa. Marihuana może być narkotykiem bramowym… do mocniejszych powikłań związanych z koronawirusem.
Eksperci ostrzegają palaczy, że nawet sporadyczne zaciągnięcia są szkodliwe dla układu oddechowego, co z kolei może pogarszać objawy związane z COVID-19.

„Ze względu na to, że koronawirus atakuje płuca, może on być szczególnie poważnym zagrożeniem dla osób palących tytoń lub marihuanę, lub osób używających e-papierosów i waporyzatorów” mówi National Institute on Drug Abuse.

Ta wiadomość może przynieść złe wieści ponad 43 milionom Amerykanów, którzy przyznali się do palenia marihuany w badaniu z 2018 roku przeprowadzonego przez National Survey on Drug Use and Health.

Niedawny raport opublikowany przez Post wykazał, że palenie marihuany doświadcza teraz dużego wzrostu – nielegalni dystrybutorzy w Nowym Jorku odnotowali wzrost sprzedaży aż o 50 procent (ze względu na globalny kryzys zdrowotny?

„To, co dzieje się z drogami oddechowymi, gdy palisz marihuanę powoduje, że powstaje tam pewien stopień zapalenia, bardzo podobny do zapalenia oskrzeli – podobny również do rodzaju zapalenia, które może powodować palenie papierosów” mówi pulmonolog dr Albert Rizzo, dyrektor medyczny w American Lung Association.

„Doświadczając zarówno zapalenia dróg oddechowych jak i infekcji COVID-19 masz szansę na doświadczenie mocniejszych symptomów oraz większych komplikacji”, mówi Rizzo.
Dodaje on również, że palenie w dobie nowego koronawirusa to jak dolewanie oliwy do ognia.
„Już zmuszasz swoje ciało do walki z obcymi cząsteczkami, zanim jeszcze będzie musiało powalczyć z infekcją”.
Dr Mitchell Glass, pulmonolog i rzecznik American Lung Association, dodaje, że marihuana, która często powoduje suchy kaszel, może również komplikować proces diagnostyczny.
„COVID-19 jest chorobą płuc”, mówi CNN. „Nie powinniśmy robić niczego, co może zakłócać zdolność pracowników służby zdrowia do dokonania szybkiej i dokładnej oceny tego, co się z tobą dzieje”.

Codzienne lub „przewlekłe” palenie marihuany może powodować coś, co „przypomina bardzo przewlekłe zapalenie oskrzeli, co jest oczywiście jednym z terminów, których używamy w odniesieniu do przewlekłej obturacyjnej choroby płuc lub POChP”, mówi Glass.

Osoby z POChP lub inną chorobą układu oddechowego, w tym chorobą płuc lub astmą, są narażone na duże ryzyko wystąpienia poważnych powikłań z powodu koronawirusa, co może powodować potrzebę wykorzystania respiratora w celu pomocy w oddychaniu.

I chociaż palenie marihuany może wydawać się nieszkodliwe – zwłaszcza w porównaniu z papierosami, Glass wskazuje na pewne unikalne cechy marihuany, które różnią ją od tytoniu.

„Marihuana pali się w znacznie, znacznie niższej temperaturze niż papierosy” mówi Glass. „Z tego powodu dana osoba wdycha pewną ilość niespalonego materiału roślinnego”, który może podrażniać płuca w sposób podobny do zwykłych alergenów, takich jak ambrozja, brzoza i pyłek dębowy, wyjaśnia.

„Tak więc od samego początku są tacy pacjenci, którzy byliby bardziej podatni na skurcz oskrzeli lub kaszel, ponieważ mają bardziej wrażliwe drogi oddechowe.”
Glass rozumie również potrzebę walki ze stresem podczas pandemii – ale w tym czasie żaden lekarz nie będzie w stanie zalecić ci marihuany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.