Test Trzeźwości Marihuany Będzie Niedługo Dostępny

szusz-tania-marihuana-bezpieczna-marihuana-legalna-marihuana-terapia-cbd-terapia-thc

Nowy wynalazek może wkrótce ułatwić policji testowanie kierowców pod kątem marihuany na miejscu, dodatkowo do zwykłego testu alkoholowego w wydychanym powietrzu.

Na początku przyszłego roku rozpoczną się badania kliniczne nad „alkomatem” do marihuany.

„Chodzi o to, że organy ścigania będą miały jedno urządzenie do testowania zarówno THC (składnika aktywnego marihuany) i alkoholu,” powiedział doktor Mike Lynn, założyciel Hound Labs CEO i lekarz Highland Hospital, w Oakland.

Zazwyczaj pomiar poziomu tetrahydrokannabinolu (THC) – psychoaktywnego składnika marihuany, który odpowiada za „haj” u użytkowników – odbywa się za pomocą badania moczu, krwi lub śliny. Wyniki mogą wykazać, czy marihuana została wykorzystana w ostatnich dniach lub tygodniach, ale nie są one zbyt dokładnym sposobem pomiaru wartości w czasie rzeczywistym.

Hound Labs współpracuje z naukowcami z Uniwersytetu Berkley w celu opracowania technologii.

„Naukowcy UC Berkley to naprawdę dobry zespół, w tym bioinżynierowie i prodziekan kolegium chemii. To skomplikowane wyzwanie naukowe,” powiedział Lynn.

Urządzenie będzie testowane do wykorzystania przez organy ścigania w San Francisco Bay Area, a następnie rozpowszechnione na cały kraj.

„Planujemy przeprowadzić badania kliniczne, a także współpracować z organami ścigania, aby upewnić się, że dostarczamy dokładnie takiego urządzenia, jakie potrzebują,” powiedział.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.