Test Trzeźwości Marihuany Będzie Niedługo Dostępny

Test Trzeźwości Marihuany Będzie Niedługo Dostępny, TritonSeeds, Triton Seeds

Nowy wynalazek może wkrótce ułatwić policji testowanie kierowców pod kątem marihuany na miejscu, dodatkowo do zwykłego testu alkoholowego w wydychanym powietrzu.

Na początku przyszłego roku rozpoczną się badania kliniczne nad „alkomatem” do marihuany.

„Chodzi o to, że organy ścigania będą miały jedno urządzenie do testowania zarówno THC (składnika aktywnego marihuany) i alkoholu,” powiedział doktor Mike Lynn, założyciel Hound Labs CEO i lekarz Highland Hospital, w Oakland.

Zazwyczaj pomiar poziomu tetrahydrokannabinolu (THC) – psychoaktywnego składnika marihuany, który odpowiada za „haj” u użytkowników – odbywa się za pomocą badania moczu, krwi lub śliny. Wyniki mogą wykazać, czy marihuana została wykorzystana w ostatnich dniach lub tygodniach, ale nie są one zbyt dokładnym sposobem pomiaru wartości w czasie rzeczywistym.

Hound Labs współpracuje z naukowcami z Uniwersytetu Berkley w celu opracowania technologii.

„Naukowcy UC Berkley to naprawdę dobry zespół, w tym bioinżynierowie i prodziekan kolegium chemii. To skomplikowane wyzwanie naukowe,” powiedział Lynn.

Urządzenie będzie testowane do wykorzystania przez organy ścigania w San Francisco Bay Area, a następnie rozpowszechnione na cały kraj.

„Planujemy przeprowadzić badania kliniczne, a także współpracować z organami ścigania, aby upewnić się, że dostarczamy dokładnie takiego urządzenia, jakie potrzebują,” powiedział.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.