Sąd Najwyższy w Ohio mówi, że nadszedł czas na dekryminalizację

Sąd Najwyższy w Ohio stwierdził niedawno, że kryminalizacja cannabis jest poważnym marnotrawstwem pieniędzy i uważa, że stan powinien wypuścić wszystkich więźniów, którzy dopuścili się przestępstwa bez użycia przemocy, a w których olbrzymią rolę odgrywała marihuana. Sędzia William O’Neill przyglądał się legalizacji w stanach takich jak Kolorado i jest przekonany, że legalizacja oferuje wiele innych rozsądnych korzyści.

Sędzia O’Neill zauważył podczas przemówienia dla członków organizacji Wayne County Democratic Party, że

Nadszedł czas na nowe myślenie. Uregulowaliśmy i opodatkowaliśmy alkohol i tytoń, a więzimy ludzi za palenie marihuany. To absurd!

Sędzia O’Neill jest jedynym Demokratą obsługującym biuro w Ohio, ponieważ Republikanie kontrolują obecnie wszystkie główne rządy. Sędzia obecnie rozważa kandydaturę na gubernatora w następnych wyborach i chce, aby Partia Demokratyczna wprowadziła nowe idee w roku 2018.

Podobnie jak w innych stanach, sędzia O’Neill dostrzega natychmiastowe ekonomiczne korzyści legalizacji, stwierdzając, że uwolnienie nielegalnych przestępców cannabis z więzienia, w połączeniu z dekryminalizacją marihuany, przyniesie około 350 milionów dolarów do dochodów z podatków, oraz doprowadzi do zwalczania uzależnień od narkotyków i kreacji ogólnokrajowej sieci zdrowia psychicznego.

Obecnie wsparcie dla legalizacji marihuany w USA jest na rekordowym poziomie, bo wynosi aż 90 procent w odniesieniu do medycznej marihuany oraz ponad 50 procent jeśli chodzi o rekreacyjne stosowanie cannabis.

Sędzia O’Neill wydaje się być jednak jednym z niewielu prawodawców w stanie Ohio, który widzi wspólne korzyści wynikające z dekryminalizacji marihuany w swoim stanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.