Skutek Uboczny COVID-19, Który Przeraża Nawet Lekarzy

Koronawirus w tajemniczy sposób atakuje mózg.

Wiele miesięcy po wybuchu pandemii COVID-19 naukowcy wciąż starają się zrozumieć, w jaki sposób wirus atakuje i niszczy zarówno ciało, jak i umysł. Podczas gdy niesamowicie zakaźny i potencjalnie śmiertelny wirus przede wszystkim sieje spustoszenie w płucach, jak mówią zaskakujące statystyki i badania, a także opinie lekarzy z pierwszej ręki, potwierdzają, że atakuje on również mózg, powodując mnóstwo przerażających objawów, które wskazują na jedną rzecz: delirium.

Niektórzy badacze nazwali oddział intensywnej opieki medycznej „fabryką delirium” w wyniku „zagrażających życiu urazów mózgu” pacjentów z powodu koronawirusa. Obejmuje to sześć różnych objawów – psychiczną dezorientację, halucynacje, drgawki, śpiączkę, udar i paraliż – a eksperci medyczni nie są do końca pewni, jak leczyć te objawy.

COVID-19 może powodować uszkodzenie mózgu

Niedawne badanie przeprowadzone w londyńskim National Hospital for Neurology and Neurosurgery powiązało koronawirusa z wieloma chorobami neurologicznymi, w tym delirium, udarem i zapaleniem mózgu. Inne badania naukowe również potwierdzają twierdzenia, że ​​koronawirus może powodować uszkodzenie mózgu. Jedno z badań pochodzące z Wuhan w Chinach, opublikowane w JAMA, wykazało, że 36 procent pacjentów doświadczyło objawów neurologicznych – – w tym bóle głowy, zmiany świadomości, udary i brak koordynacji mięśni. W mniejszym studium przypadku, opublikowanym w New England Journal of Medicine, stwierdzono, że 84 procent pacjentów przyjętych do szpitala z zespołem ostrej niewydolności oddechowej wywołanej przez COVID-19 (ARDS) miało podobne objawy – jedna trzecia z nich cierpiała na „syndrom niewykonalności” „- nieuwaga, dezorientacja lub słabo zorganizowane ruchy w odpowiedzi na polecenia – nawet po opuszczeniu szpitala.

Inne niedawne badanie opublikowane w JAMA wykazało, że koronawirus atakuje mózg, co wykazano w rezonansie magnetycznym pacjenta z koronawirusem, który doświadczał nieprawidłowości oraz stracił węch. Większość uszkodzeń mózgu związanych z koronawirusem ogranicza się do ciężkich przypadków, ponieważ większość osób zaangażowanych w opublikowane badania dotyczyła respiratorów.

Nie odkryto jeszcze odpowiedniego leczenia

Mimo, że ustalono związek między uszkodzeniem mózgu a wirusem, naukowcy wciąż nie są pewni, jak dokładnie on zachodzi.

„W tej chwili nie wiemy wystarczająco dużo, aby z całą pewnością stwierdzić, jak COVID-19 wpływa na mózg oraz układ nerwowy” – mówi dr Sherry Chou, profesor nadzwyczajny medycyny krytycznej, neurologii i neurochirurgii na University of Pittsburgh School of Medicine , który prowadzi międzynarodowe badanie neurologicznych skutków wirusa.

„Dopóki nie będziemy w stanie odpowiedzieć na niektóre z najbardziej fundamentalnych pytań, jest zbyt wcześnie, aby spekulować na temat leczenia”.

W artykule, który posiadał termin „fabryka delirium” opublikowanym w czasopiśmie medycznym Critical Care, autorzy postawili hipotezę na kilka możliwości. „U pacjentów z COVID-19 delirium może być przejawem bezpośredniego zajęcia ośrodkowego układu nerwowego (OUN), indukcją mediatorów zapalenia OUN, wtórnym efektem niewydolności innych narządów, efektem strategii uspokajających, wydłużonym czasem wentylacji mechanicznej lub czynniki środowiskowe, w tym izolacja społeczna ”- napisali.

Podczas gdy lekarze zwykle traktują powikłania neurologiczne priorytetem, wirus komplikuje wszystko, od wstępnej diagnozy po opcje leczenia. Na przykład, niektórzy pacjenci są zbyt chorzy, aby udać się do szpitala w celu wykonania rezonansu magnetycznego, a lekarze obawiają się zanieczyszczenia sprzętu lub zakażenia innych pracowników służby zdrowia. „Nasze ręce są teraz o wiele bardziej związane niż przed pandemią” – mówi dr Chou.

Inne elementy także przyczyniają się do obniżenia zdrowia psychicznego

W artykule Critical Care naukowcy podkreślają, że to nie sam wirus jest odpowiedzialny za potencjalne uszkodzenie mózgu pacjentów z koronawirusem. „Dalsze elementy ludzkiej izolacji, dłuższy czas z dala od rodziny i innych bliskich oraz inne elementy tworzą coś, co można by uznać za fabrykę delirium, którą muszą zająć się zespoły medyczne” – piszą. Oprócz kontynuowania badań nad powiązaniem mózgu z koronawirusem i ulepszania opcji leczenia, podkreślają znaczenie „opieki holistycznej” w celu zminimalizowania ogólnych szkód.

Jeśli chodzi o ciebie – zrób wszystko, co możesz, aby zapobiec zarażeniu się – i rozprzestrzenianiu się – COVID-19 w pierwszej kolejności: noś maskę, wykonaj test, jeśli podejrzewasz u siebie koronawirusa, unikaj tłumów (barów, imprez domowych), zachowuj dystans społeczny, myj regularnie ręce, dezynfekuj często dotykane powierzchnie, tak aby przejść przez tę pandemię w najzdrowszy sposób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.