Rada hrabstwa Clark na ponownych obradach

Rada hrabstwa Clark nie będzie ponownie rozważać zarządzenia, które zakazywałoby działalności marihuany w niezrzeszonych częściach hrabstwa.

Po roboczej sesji w grudniu rada zadecydowała, że odbędzie się spotkanie, w którym będą mogli uczestniczyć obywatele. Jednak na posiedzeniu w środę po południu, rada zmieniła kurs działania po tym, jak Marc Boldt powiedział, iż zmienił zdanie na temat ponownego rozważenia zakazu.

Wcześniej Boldt był otwarty na zniesienie zakazu. Ale po spotkaniu, Boldt powiedział, że spotkał się z grupami zajmującymi się zdrowiem oraz prewencją, kuratorami oświaty oraz Salvation Army, i jak wspomina, wszyscy sprzeciwili się zniesieniu zakazu.
Zauważył także, że szeryf popiera zakaz.

„Po prostu pomyślałem, że takie działanie przekazuje złą wiadomość, więc pomyślałem, iż nie chcę tego popierać” – powiedział Boldt.

Zniesieniu zakazu sprzeciwili się także radni Jeanne Stewart i Eileen Quiring. Ze względu na to, że trzech członków pięcioosobowej rady nie wyraziło zgody na zniesienie zakazu, Boldt powiedział, że nie ma sensu, aby rada kontynuowała przesłuchanie.

Zarówno Vancouver, jak i Battle Ground pozwalają na sprzedaż cannabis, ale Clark County zabroniło otwierania sklepów z rekreacyjną marihuaną na obszarach nie posiadających osobowości prawnej. Wcześniej Boldt powiedział, że jeśli hrabstwo zniesie zakaz, może być w stanie lepiej kontrolować w jaki sposób substancja jest sprzedawana i konsumowana, jednocześnie uzyskując udział w przychodach generowanych przez sprzedaż. Biała księga opublikowana w grudniu oszacowała, że hrabstwo straciło 468,538 dolarów w roku podatkowym 2016 i 2017 przez wprowadzenie zakazu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.