Czy to początek końca legalnej marihuany?

Poinformowano, że PNC Bank zamknie rachunki bankowe Marijuana Policy Project (MPP). MPP jest jednym z największych lobbystów zajmujących się legalizacją marihuany, który popiera dekryminalizację stosowania marihuany od ponad dwóch dekad. Bank PNC, który zajmuje się rachunkami bankowymi MPP od 22 lat, zamknie ich wszystkie konta w dniu 7 lipca.

Marijuana Policy Project zostało założone w 1995 roku i stało się największą organizacją w Ameryce walczącą w interesie uregulowania marihuany.

Według strony MMP, ich misją jest „zmiana prawa federalnego, aby poszczególne stany mogły decydować o własnej polityce dotyczącej marihuany bez ingerencji strony federalnej; a także uregulować cannabis tak jak alkohol we wszystkich 50 stanach, D.C. oraz pięciu terytoriach. MPP od 2000 roku jest odpowiedzialne za zmianę większości głównych reform stanowych na rzecz marihuany.”

Departament Sprawiedliwości kładzie nacisk na przemysł marihuany i finansistów. Instytucje takie jak PNC Bank są obecnie w obliczu większej kontroli, ponieważ nie mogą legalnie świadczyć usług bezpośrednio hodowcom roślin ze względu na to, że jest to nielegalne z poziomu federalnego.

W tym przypadku kontrola wykazała, że MPP otrzymało dotacje oraz darowizny od firm cannabis zajmujących się również roślinami. Nick Field, dyrektor generalny MPP został poinformowany, że PNC Bank nie jest w stanie dłużej brać za nich odpowiedzialności.

„Powiedzieli mi, że to zbyt ryzykowne. Bank nie może ponosić ryzyka.”

Do niedawna trudno było uchwycić stanowisko administracji Trumpa dotyczące polityki marihuany. Prokurator generalny, Jeff Sessions pozostawał głównym głosem w tym temacie, ale brakowało oficjalnego stanowiska.

Ostatnio jednak staje się jasne, że Sessions nie jest zwolennikiem marihuany, ponieważ doradza prokuratorom wyszukiwania najcięższych wyroków za przestępstwa związane z narkotykami. Ta niepewna sytuacja polityczna prowadzi PNC Bank do zamknięcia kontraktów z MPP na dobre.

Banki muszą przestrzegać przepisów federalnych. W tym momencie działania MPP po 7 lipca nie są jasne. Ale może to stanowić poważny cios w zdolności organizacji do utrzymania tempa legislacyjnego w całej reszcie kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.