Czy cannabis jest bezpieczne dla seniorów?

Mając negatywne konotacje cannabis, możesz się martwić, że może ona spowodować pewne szkodliwe skutki uboczne, szczególnie wśród osób starszych, które mają bardziej delikatne zdrowie. Ale cannabis faktycznie działa w przypadku wielu pacjentów jako bezpieczniejsza opcja niż leki. W porównaniu z lekami takimi jak opioidy, marihuana powoduje zarówno łagodniejsze efekty uboczne jak i posiada mniejsze ryzyko stosowania.

Pomyśl o tym w ten sposób – mimo iż 5 procent pacjentów przyjmujących opioidy uzależnia się po przyjmowaniu ich zgodnie z zaleceniami lekarza, nie można uzależnić się od marihuany.
Wielu pacjentów stosujących medyczną marihuanę leczy nią konkretne stany, jak na przykład zapalenie stawów.

Do skutków ubocznych stosowania marihuany mogą należeć:

• uczucie głodu
• senność
• zwiększone pragnienie/ suchość w ustach
• zawroty głowy
• czerwone oczy
• bezsenność.

Jak widać, te objawy są nieporównywalnie łagodne odnośnie skutków ubocznych powodowanych standardowymi lekami. Ale w odróżnieniu od farmaceutyków, możesz łatwo zmienić typ stosowanej marihuany lub stosować ją w innym czasie, aby wyeliminować wiele z tych efektów ubocznych.

Ty i twoi rodzice nie musicie martwić się lekami z cannabis, które sprawiają iż dani pacjenci odczuwają haj. W przeciwieństwie do powszechnego przekonania, istnieje wiele produktów medycznych na bazie cannabis, które nie wywołują tego efektu. Ze względu na to, że substancja czynna THC powoduje haj, możesz po prostu wybrać odmianę marihuany, która go nie zawiera unikając tym samym tego efektu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.