Najlepsze Sposoby na Przechowywanie Cannabis

Konopie indyjskie narażone na wysoki poziom wilgoci posiadają zwiększone ryzyko zanieczyszczenia pleśnią lub grzybem, podczas gdy zbyt niski poziom wilgoci powoduje, że trichomy stają się suche i łamliwe, a w rezultacie mniej skuteczne. Przekłada się to na degradację kannabinoidów i terpenów. Przez lata krążyło mnóstwo dezinformacji na temat tego, jak przechowywać marihuanę, więc zebraliśmy wszystkie spostrzeżenia w jeden artykuł, aby pomóc Ci jak najlepiej zadbać o swoją marihuanę.

Porady dotyczące przechowywania marihuany

• Nie przechowuj marihuany w zamrażarce, ponieważ powoduje to kruszenie się trichomów. Możesz natomiast przechowywać pąki w chłodnym miejscu, takim jak lodówka.

• Unikaj wkładania marihuany do toreb na kanapki i plastikowych pojemników na żywność. Plastik wytwarza ładunki elektrostatyczne, które wyrywają z pąków kannabinoidy znajdujące się w trichomach.

• Na rynku coraz bardziej dostępne stają się niestatyczne torby polimerowe i można wykorzystywać je do przechowywania marihuany.

• Do przechowywania konopi używaj szklanych słoików. Szkło jest obojętne i nie wchłania ani nie wydziela zapachu.

• Pomiń dodawanie skórek owoców lub warzyw do słoika, ponieważ owoce zawierają lotne związki aromatyczne, które mogą zepsuć smak marihuany. Ponadto owoce i warzywa zawierają zbyt dużo wilgoci, co sprzyja rozwojowi pleśni.

• Zablokuj dostęp światła UV do twojej marihuany, aby zachować jej integralność.

Rozwiązania budżetowe

Obecnie istnieje więcej rozwiązań do pielęgnacji i przechowywania marihuany w domu niż 30 lat temu, ale prosty słoik, który można szczelnie zamknąć nadal jest najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem dla małych ilości cannabis. Jeśli nie masz ogromnego budżetu, który możesz przeznaczyć na ten cel, do zapewnienia optymalnej wilgotności względnej (RH) wystarczy słoik z szeroką szyjką i jedno opakowanie Boveda 67 gramów i 62% wilgotności względnej.
Optymalny zakres wilgotności względnej dla konopi indyjskich wynosi od 55% do 62%. Kiedy kupujesz marihuanę, mimo że pąki mogą wydawać się chrupiące i suche na zewnątrz, wewnątrz nadal będzie dużo wilgoci, która będzie odparowywać od wewnątrz. Dodając do środowiska paczki Boveda, spowolnisz ten proces odparowywania wody, umożliwiając pąkom zatrzymanie terpenów. Firma Boveda przeprowadziła badanie, które udowodniło, że utrzymanie odpowiedniej ilości wilgoci podczas przechowywania marihuany jest w stanie zachować do 15 procent więcej terpenów.

Personalne humidory

Coraz więcej osób docenia zalety humidorów w przechowywaniu cannabis. Oprócz estetycznego uzupełnienia wystroju domu, humidory spełniają wymogi przechowywania utwardzonej marihuany.Ta konkretna metoda wymaga pewnych czynności konserwacyjnych, ale w dłuższej perspektywie może być bardziej stabilna finansowo. Drewno znajdujące się wewnątrz humidora musi być drewnem naturalnym, takim jak np. mahoń, aby nie zepsuć smaku marihuany. Absolutnie nie wybieraj humidorów wyłożonych cedrem, ponieważ cedr posiada w sobie oleje, które przeznaczone są specjalnie do wzmacniania smaku tytoniu, ale kompletnie nie sprawdzą się w przypadku marihuany.

Monitorowanie wilgotności względnej

Na rynku dostępne są doskonałe produkty do monitorowania wilgotności, które zapewniają utrzymanie odpowiedniej wilgotności względnej i przeznaczone są zarówno dla konsumentów, jak i przemysłowych hodowców. Monitory/ czujniki często synchronizują się także ze smartfonem, i są w stanie ostrzec cię, gdy względna wilgotność będzie zbyt wysoka lub zbyt niska. Te urządzenia posiadają również różne funkcje bezpieczeństwa, takie jak np. wykrywanie ruchu, które szczególnie przydatne są dla osób, które posiadają dzieci.

Komercyjne przechowywanie cannabis

Kierownik ds. Badań i Rozwoju Hifi, Haley Poole, twierdzi, że odpowiednio zakonserwowana marihuana w warunkach komercyjnych powinna również znajdować się z dala od nadmiernego ciepła, światła i powietrza, które są czynnikami degradującymi zawartość terpenów i ostatecznie zawartość kannabinoidów z THCA do THC do CBN. Dodaje także, że dobrą praktyką jest pakowanie próżniowe produktu w partiach o wadze 1 funta lub większej, a następnie przechowywanie w chłodnym, ciemnym miejscu, zwracając uwagę, że dostępne są również próżniowe worki do pakowania odporne na promieniowanie UV. Poole rozważa również chłodzenie i dodawanie azotu do pojemników do przechowywania, aby wyprzeć z nich tlen. Zmniejszenie zawartości tlenu, czy to poprzez uszczelnienie próżniowe, czy dodanie azotu, nie tylko zmniejsza degradację związku, ale także zmniejsza zanieczyszczenie mikrobiologiczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.