Cannabis: dawkowanie, środki ostrożności, wskazania

Mimo że marihuana posiada szeroki margines jeśli mówimy o bezpieczeństwie, najrozsądniej jest pozostać w jego granicach, aby uniknąć jakichkolwiek problemów. Po pierwsze, stosować cannabis należy ostrożnie, a w celu ostrożnego korzystania, najlepiej zapoznać się z informacjami na temat dawkowania, środków ostrożności i przeciwwskazań. Zatem zapraszamy do czytania!

• Dawkowanie

Cóż, lekarze którzy podają lub przepisują marihuanę mówi, że faktyczna dawka różni się w zależności od poszczególnych pacjentów, nawet jeśli stosowana jest w leczeniu tego samego schorzenia. Wprowadza się tylko jedną, podstawową zasadę: Musisz zaczynać powoli, koniecznie od niskiej dawki. Na przykład zauważ, że przy olejach czy nalewkach zawsze pojawia się kroplomierz. Niemniej jednak, dawka może być mniejsza lub większa, jest wiele czynników od których to zależy.

• Środki ostrożności

Jak wiadomo, marihuana posiada ponad setkę różnych substancji chemicznych, i nie wszystkie z nich muszą okazać się pomoce w leczeniu twojego schorzenia, ale mogą one wpływać na funkcjonowanie twojego układu nerwowego i mózgu. Należy wziąć pod uwagę, że podobnie jak inne leki, skuteczność i bezpieczeństwo marihuany może być w pewien sposób ograniczone, zależnie od wielu czynników.

Nie spożywaj cannabis w obecności dzieci, ponieważ może to wpływać na ich koncentrację i zdolność podejmowania decyzji. To samo dotyczy się palenia w obecności innych dorosłych. Po co ryzykować? Marihuana może doprowadzić do niemożności prowadzenia pojazdów, wpływu na umiejętności motoryczne, czy wywołać atak paniki.

Przy przedawkowaniu, niektóre osoby mogą doświadczyć pewnych epizodów halucynacji, paranoi, czy zaburzeń funkcji poznawczych – szczególnie w przypadku przyjmowania wraz z innymi lekami, takimi jak opioidy, leki psychotropowe, tabletki nasenne, czy alkohol.

• Wskazania

Marihuana może pomóc osobom cierpiącym na HIV/ AIDS w zwalczaniu doświadczanego przez nich bólu.
Może pomóc w zmniejszaniu doświadczanych wymiotów i nudności związanych z leczeniem raka.
Może pomóc dzieciom, które doświadczają niekończących się napadów padaczkowych.
Może pomóc w leczeniu stwardnienia rozsianego.

Medyczna marihuana, gdy jest używana z ostrożnością i dyscypliną, może okazać się jednym z najbardziej pomocnych medycznych odkryć współczesności!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.