Żołnierze chcą, aby Trump zmienił zdanie na temat marihuany

W celu promowania badań nad medyczną marihuaną i jej zastosowaniem wśród żołnierzy cierpiących na rozmaite stany chorobowe, największa organizacja zrzeszająca weteranów w USA wzywa prezydenta Trumpa do ponownej klasyfikacji rośliny. Obecnie jest ona sklasyfikowana jako Substancja Grupy 1, co oznacza że nie może zostać poddana badaniom ze względu na brak korzyści medycznych. Zmiana klasyfikacji może mieć wpływ na życie wielu żołnierzy cierpiących na zespół stresu pourazowego.

American Legion wysłało w kwietniu list do Białego Domu, prosząc o spotkanie z prezydentem, w celu omówienia stosowania leczenia za pomocą medycznej marihuany, jako zamiennika dla opioidów i innych niebezpiecznych leków.

Organizacja poszukuje „wsparcia prezydenta, w celu wyznaczenia drogi do badań klinicznych w obszarach takich jak receptory kannabinoidowe”, wzywając prezydenta Trumpa do spełnienia jednej z jego głównych obietnic kampanii: poprawy życia weteranów.

Joe Plenzler, dyrektor Media Relations w American Legion, napisał w e-mailu do The Cannabist,

…Opowiadamy się za ponowną klasyfikacją, aby można było przeprowadzić więcej badań nad marihuaną. Pozwoli to naszym wyborcom na przeprowadzenie krajowej dyskusji w tej sprawie na podstawie dowodów naukowych.

W ciągu kilku ostatnich lat podejmowano próby przejścia tymczasowych poprawek, które umożliwiać miałyby lekarzom z VA przepisywanie medycznej marihuany, ale żadna z nich ostatecznie nie została zatwierdzona.

American Legion, reprezentujące ponad dwa miliony weteranów, rozpaczliwie liczy na to, że prezydent Trump zmieni zdanie. Ale patrząc na działania obecnego prokuratora generalnego, którym jest Jeff Sessions, prognozuje się raczej, że administracja Trumpa jest bardziej skłonna do zaostrzenia niż złagodzenia wojny z narkotykami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.