Legalizacja w New Jersey i Virginia?

Wyborcy w stanie Virginia oraz New Jersey wybrali Ralpha Northama oraz Philipa Murphy’ego na przedstawicieli najważniejszych pozycji w stanie, wysyłając tym samym Demokratów do rezydencji gubernatora. Obaj zastępują republikańskich gubernatorów w stanach, które nabrały niebieskich barw podczas wyborów w 2016 roku.

Najbardziej godne uwagi (a przynajmniej dla naszych czytelników) jest to, że Murphy powiedział, iż planuje zalegalizować marihuanę w New Jersey w ciągu pierwszych 100 dni swojej władzy. Biorąc pod uwagę rozległy plan edukacyjny Murphy’ego dotyczący podatków pochodzących ze sprzedaży cannabis, z pewnością uczyni to priorytetem po swojej inauguracji w styczniu 2018 roku.

Legalizacja marihuany ma również poparcie w legislaturze stanowej – od Nicka Scutari (głównego sponsora projektu, który ma na celu zalegalizowanie i opodatkowanie marihuany) oraz Steve’a Sweeneya (senatora, który popiera projekt ustawy).

Virginia ma w planach dołączenie do gry. Zwłaszcza, iż Northam zobowiązał się do dekryminalizacji marihuany.

Żaden z przeciwników kandydata nie poparł legalizacji marihuany ani nie deklarował zmiany obecnych zasad dotyczących cannabis.

Ze względu na to, że w tych wyborach było tak wiele innych elementów politycznych, trudno jest się zorientować, jak bardzo te kwestie rejestrowały się wśród wyborców. Jest to jednak dobry znak dla przyszłych perspektyw reform dotyczących marihuany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.