Kurs magisterski cannabis na Uniwersytecie

Philadelphia University tworzy kurs magisterski dotyczący edukacji w zakresie cannabis.

Jeden z uniwersytetów w Pensylwanii ustanowił pierwszy i jedyny program uniwersytecki w Stanach Zjednoczonych, który wydaje certyfikaty edukacji konopnej dla pracowników służby zdrowia.

Uniwersytet im. Thomasa Jeffersona w Filadelfii utworzył Lambert Center for Study of Medicinal Cannabis and Hemp, w celu nauczania świadczeniodawców, badaczy i specjalistów z branży o korzyściach zdrowotnych i ryzyku związanych z konopiami indyjskimi oraz ich skuteczności w leczeniu przewlekłego bólu i innych dolegliwości.

Centrum oferuje świadectwa ukończenia studiów w zakresie medycyny konopi indyjskich i farmakologii kannabinoidów oraz certyfikatów absolwentów chemii i toksykologii kannabinoidów. Każdy roczny program certyfikacji oferuje cztery trzykredytowe kursy akademickie na poziomie medycyny opartej na dowodach.

Dr Charles Pollack Jr., specjalista medycyny ratunkowej i dyrektor Lambert Center, powiedział, że studenci mogą ukończyć program magisterski w ciągu jednego roku lub zrobić to we własnym tempie.
Pollack powiedział także w wywiadzie, że pierwsza klasa rozpoczęta jesienią 2018 r. obejmowała 40 studentów, głównie klinicystów i naukowców.

Pollack powiedział, że celem centrum jest wypełnienie luki w wiedzy dotyczącej cannabis. Od momentu otwarcia w 2016 r., ośrodek oferuje szkolenia i kursy dla pracowników służby zdrowia i naukowców. Lambert Center wprowadziło studia podyplomowe dwa lata po tym, gdy Pensylwania zalegalizowała medyczną marihuanę.

Pollack mówi, że rola cannabis w kontekście nadużywania narkotyków jest wykładana w szkołach od wielu lat.
Powiedział jednak, że jednym z powodów, dla których marihuana nie była badana jako lek terapeutyczny w programie nauczania szkoły medycznej, jest:

„Trudno uczyć o danej terapii, jeśli terapia ta nie została udowodniona. Jedną z naszych misji są badania. Większość studentów medycyny, pielęgniarstwa i farmacji będzie pracować w stanach, w których konopie indyjskie są legalne. Muszą być świadomi zarówno zastosowania terapeutycznego rośliny, jak i jej możliwości nadużyć. Muszą zrozumieć, że wciąż musimy wiele dowiedzieć się o tej roślinie. ”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.