Nauka Wyjaśnia Dlaczego Marihuana Inspiruje Wielu Ludzi

Nauka wyjaśnia, dlaczego marihuana inspiruje tak wielu ludzi.

Marihuana reguluje dwie subtelne, ale bardzo ważne bramy, przez które doświadczamy swojego życia.

Regularni użytkownicy cannabis często zgłaszają ważny efekt uboczny palenia marihuany – wszystko w twoim życiu wydaje się niesamowite. Pizza staje się niebiańska, park przypomina ogród Eden, a wszystko co można znaleźć na Netflixie to dzieła sztuki.

Dzieje się tak ze względu na konstrukcję naszego mózgu. Zwykle nie mówimy o podziwie jako o emocji, ale podziw jest niezbędnym składnikiem doświadczeń. Emocja wywodzi się nowego uczucia lub momentu w twoim życiu. Jest to właśnie to uczucie, w którym nie możesz uwierzyć, że masz szczęście, że jesteś wystarczająco szczęśliwy, a nawet te chwile, które możesz opisać jako magiczne.

Doświadczamy podziwu ze względu na komórek o nazwie amygdala. Być może słyszałeś o amygdali opisanej jako „centrum strachu”. Jednak ten opis nie jest wystarczający. Amygdala regulują wiele twoich emocji i zachowań, w tym przyjemnych uczuć, takich jak podziw.

Jak wyjaśniono przez Timmen L. Cermaka, psychiatrę, który specjalizuje się w medycynie uzależnień, jeden ze sposobów w jakie amygdala przycznia się do uczucia podziwu jest organizowanie przychodzących bodźców.

„Kiedy przybywa nieznany bodziec, amygdale wysyłają specjalne sygnały wzmacniając uczucia” – pisze Cermak. „To przyciąga naszą uwagę do nowych doznań.”

Zgadnij co zakłóca to wszystkim znane uczucie, że już czegoś doświadczyliśmy?

Naturalny system endokannabinoidowy twojego ciała, który jest wyzwalany przez kannabinoidy – lub mówiąc prościej marihuanę – obniża barierę tego, co twoje amygdale uważają za znane lub nowe.

Następnie zobowiązuje twój mózg do uwolnienia neurotransmiterów, takich jak dopamina i serotonina, powodując, że pizza smakuje jak najbardziej wykwintna potrawa twojego życia.

Ale marihuana również przyczynia się do odczuwania podziwu – w bardziej subtelny sposób. Badanie 2015 opublikowane w jednym z czasopism, przeanalizowało związek między paleniem marihuany a negatywnymi emocjami. Naukowcy zauważyli, że słabe zdrowie psychiczne często prowadzi do słabego zdrowia fizycznego. Jednym z przykładów było to, że stany zapalne skorelowane są z depresją kliniczną. Jednak naukowcy odkryli najsilniejszy związek między stanami zapalnymi a odczuwaniem podziwu.

„Jednym z powodów jest to, że cytokiny proinflamapalne zachęcają do wycofania społecznego i ograniczenia eksploracji, które służą do adaptacyjnego celu pomocy indywidualnej odzyskiwania z powodu obrażeń lub choroby” – mówią naukowcy.

„Z drugiej strony uczucie podziwu jest związane z ciekawością i pragnieniem eksploracji.”

Marihuana pomaga przypomnieć jej użytkownikom, jak pełne możliwości może być życie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.