Paradoksalne efekty marihuany

Marihuana posiada „paradoksalną” zdolność do wywoływania reakcji, które są często diametralnie przeciwstawne. Na przykład, zazwyczaj stosowana jest w celu łagodzenia nudności, spastyczności, bólu i bezsenności, ale może również powiększać te problemy w przypadku niektórych osób. Marihuana jest również znana ze swojej zdolności do wywoływania euforii, przyjemności lub relaksu w jednym czasie i depresji lub niepokoju w innym. W dużej mierze paradoksalna natura marihuany wynika z faktu, że jej efekty są filtrowane przez najwyższe ośrodki ludzkiej świadomości. Dlatego jeden z francuskich poetów powiedział, że haszysz to „zwierciadło lustrzane”, podkreślając znaczenie osobowości przy stosowaniu go.

Skutki marihuany różnią się od siebie w zależności od osoby, która ją stosuje. Fani marihuany zazwyczaj stosują ją, aby zintensyfikować swoje zmysły. Mogą palić przed jedzeniem, słuchaniem muzyki, oglądaniem sztuki lub filmów, chodzić lub się wspinać, spędzać czas z innymi lub po prostu myśleć. Wszystkie te czynności mogą wydawać się bardziej intensywne podczas haju. Wielu użytkowników zgłasza zwiększone poczucie kreatywności i inspiracji, choć czasami te kreatywne wysiłki nijak nie przekładają się do rzeczywistych standardów. Wiele osób zgłasza uczucie ekstremalnej euforii, radości, dobrej woli, empatii, a nawet strachu religijnego. Sugerują, że marihuana pozwala im myśleć o poważnych sprawach upraszczając je oraz duchowo, docierać do prawdziwie istotnych tematów.

Ci, którzy nie lubią marihuany częściej skarżą się na zwiększone uczucie lęku, niepokój, zbyt mocną samoświadomość, paranoję, wycofanie społeczne, drażliwość, dysforię, a czasami utratę samokontroli. Może też zostać poważnie utrudniona ich zdolność do pracy, koncentracji, funkcjonowania.

Efekty marihuany w dużej mierze zależą od ustawień oraz otoczenia. Mamy w dużej mierze na myśli to, co użytkownik wprowadza do narkotyku przed paleniem (tj. własną sytuację medyczną, psychologię, fizjologię, stan umysłu itp.). Zatem niektórzy pacjenci wykazują naturalną skłonność do korzyści terapeutycznych marihuany, podczas gdy inni nie. Słowo ustawienia odnosi się do sytuacji zewnętrznej, w której użytkownik stosuje marihuanę (tj. fizyczny, zmysłowy, społeczny).

Pomimo, że marihuana jest nielegalnym narkotykiem, firmy farmaceutyczne dążą do tworzenia jej substytutów, oto kilka z nich:
• Marinol – powszechnie znany jako dronabinol, składa się z syntetycznie wytwarzanego THC
• Sativex – naturalny ekstrakt cannabis, tworzony w Wielkiej Brytanii, legalnie dostępny w Kanadzie
• Nabolina – syntetyczny analog kannabinoidowy sprzedawany w Stanach Zjednoczonych pod nazwą Cesamet.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.