Marihuana organiczna vs nieorganiczna

We wtorek gubernator Jay Inslee podpisał ustawę, która określa pierwszy w kraju państwowy program certyfikacji organicznej marihuany. Za około półtora roku zarząd Washington Agriculture zacznie certyfikować i regulować rynek organicznej marihuany w Waszyngtonie.

Ale czy przypadkiem nie ma już organicznej marihuany na rynku?

Chociaż w Waszyngtonie od zawsze można było uprawiać cannabis przy użyciu metod organicznych, nie można było jednak ich tak oznaczać – było to niezgodne z prawem. Ponadto, nie istniała żadna agencja regulacyjna, która zatwierdzałaby, że dany hodowca stosował ekologiczne metody. W związku z tym, ekologiczna i organiczna marihuana jako tako nie istniała. Jednak wkrótce hodowcy w Waszyngtonie będą mogli legalnie oznaczać, że faktycznie uprawiają organiczną marihuanę.

Więc, czy nieorganiczna marihuana jest gorsza?

Tak jak każda inna roślina, rośliny cannabis potrzebują składników odżywczych. Składniki odżywcze można dostarczyć za pomocą nawozów – organicznych lub nieorganicznych. Organiczne nawozy pochodzą z naturalnych źródeł, takich jak odpady zwierzęce i roślinne. Nawozy nieorganiczne składają się natomiast z chemii. Nieorganiczne nawozy są zazwyczaj tańsze, szerzej dostępne i zwykle lepiej chronią rośliny przed szkodnikami. Organiczne nawozy są zwykle produkowane z różnego rodzaju źródeł odnawialnych i często są bardziej przyjazne dla środowiska (ale nie zawsze). Ponadto, jeśli chodzi o to, co jest uważane za organiczne i za nieorganiczne może cię naprawdę zaskoczyć. Hodowcy uprawiający marihuanę hydroponicznie stosujący wyciągi i roztwory odżywcze (bez pestycydów i innych, organicznych materiałów) uważani są za uprawiający cannabis nieekologicznie, natomiast hodowcy uprawiający marihuanę w ziemi mogą pokryć całkowicie rośliny organicznymi pestycydami i ich uprawa uznawana będzie za ekologiczną. Jest to obecny stan przemysłu rolnego w Stanach Zjednoczonych, który naprawdę nie wymaga komentarza…

Czy istnieją dowody na to, że ekologiczna marihuana smakuje lepiej, lub że posiada lepsze efekty?

Nie… Oczywiście można znaleźć wielu ludzi, którzy twierdzą, że ekologiczna marihuana jest lepsza i podadzą przy tym niezliczoną ilość powodów. Ale sprawa jest bardzo podobna do sprawy żywności ekologicznej – trudno jest znaleźć jednoznaczny dowód na to, że rolnictwo ekologiczne ma lepsze i zdrowsze efekty na człowieka. Kwestia organiczności produktu jest po prostu jedną z personalnych preferencji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.