Neil deGrasse Tyson mówi, że marihuana powinna być zalegalizowana

Podobnie jak jego poprzednik telewizyjny, Carl Sagan, Neil deGrasse Tyson również nie widzi powodu dla zakazu cannabis. Tyson jest na tyle inteligentny, aby zdawać sobie sprawę z dobra, jakie płynie ze stosowania marihuany.

Jeśli najmądrzejsi ludzie wzywają do zakończenia prohibicji, może nadszedł czas, aby ich wysłuchać?

Jako jeden z żyjących i najbardziej znanych naukowców, Tyson regularnie znajduje się w mediach, jednak tym razem jego wystąpienie było nieco inne. W ubiegłym tygodniu, odpowiadając na pytania na Facebook Live, Tyson zdradził, że opowiada się za legalizacją cannabis.

„Nie ma powodu, aby [marihuana] była nielegalna. Myślę, że jeśli rzeczywiście to przeanalizujemy, w odniesieniu do innych spraw i substancji, które są legalne, nie ma powodu, aby ktokolwiek sprawiał, że jest ona nielegalna w systemie prawnym.”

Odpowiedź padła w związku z pytaniem zadanym przez Toma Angell – z grupy pro-legalizacji marihuany Marijuana Majority – podczas Facebook Live z Chuckiem Nice. Dodał także:

„Chodzi mi o to, że alkohol jest legalny, a może przynieść więcej szkód niż spalenie kilku jointów.”

Ale, przeciwieństwie do Sagan, Tyson nie widzi w marihuanie najlepszej drogi prowadzącej do oświecenia. Mimo, że Sagan palił zarówno z powodów rekreacyjnych i medycznych (to drugie do końca swojego życia), jego współczesny odpowiednik nie pali praktycznie wcale.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.