Żelowe kapsułki z cannabis

Kanadyjska firma Aurora Cannabis ogłosiła, że rozpocznie sprzedaż i produkcję kapsułek żelowych z cannabis. Czy będzie to game changer?

Największa firma cannabis w Kanadzie, Aurora Cannabis, ogłosiła, że rozpocznie sprzedaż i produkcję kapsułek żelowych na bazie cannabis. Firma oświadczyła, że otrzymała oficjalne pozwolenie od Health Canada na sprzedaż kapsułek żelowych zarówno na rynku medycznym jak i rekreacyjnym. Aurora Cannabis mówi, że kapsułki żelowe trafią na rynek międzynarodowy prawdopodobnie na początku przyszłego roku.

Aurora Cannabis zaczęło współpracę z producentami kapsułek żelowych – Capcium Inc, aby wprowadzić na rynek produkt, a mianowicie opakowanie 30 miękkich żelowych kapsułek, które kosztować będzie 45 dolarów amerykańskich za opakowanie. Warto również zauważyć, że Aurora Cannabis posiada 19 procent udziałów w Capcium Inc. Firma planuje wprowadzić kapsułki najpierw na rynek medyczny, a dopiero później na rekreacyjny.

Kapsułki sprzedawane są jako bezpieczniejsza i bardziej skuteczna metoda stosowania cannabis. Miękkie kapsułki żelowe działają na takiej samej zasadzie jak produkty jadalne, ale w odróżnieniu od nich, nie zawierają dodatku cukrów ani sody oczyszczonej – a wielu pacjentów cannabis unika tych substancji. Kapsułki żelowe są oczywiście bardziej atrakcyjne dla wszystkich pacjentów cannabis, którzy chcą uniknąć stygmatyzacji i potencjalnych problemów zdrowotnych związanych z paleniem materiału roślinnego.

Jest również oczywistym fakt, że kapsułki z cannabis są świetnym sposobem na przyjmowanie dokładnie odmierzonej dawki leku.

Kapsułki żelowe najprawdopodobniej okażą się prawdziwym game changerem – zarówno na rynku medycznym jak i rekreacyjnym, ponieważ będą w stanie przyciągnąć na rynek osoby, które w żadnym innym wypadku nie sięgnęłyby po cannabis (ze względu na stereotypy związane z marihuaną, a kapsułki przypominają bardziej prawdziwy lek niż faktycznie cannabis).

Wyprodukowanie żelowych kapsułek może również przyciągnąć więcej inwestorów do branży, co z kolei przyniesie lepsze wyniki w kolejnych latach. Oczywiście, może też zdarzyć się coś kompletnie odwrotnego i całe przedsięwzięcie może okazać się fiaskiem…

…jednak my mocno w to wątpimy! A jakie jest twoje zdanie? Koniecznie daj nam znać w komentarzach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.