Stany chorobowe dopuszczone do medycznej marihuany

Większość stanów w USA oraz państw na świecie, które dopuściły medyczną marihuanę posiada ograniczoną listę warunków, przy których można legalnie stosować lek. Natomiast w Kalifornii marihuanę zaleca się w odniesieniu do „jakiejkolwiek choroby, w której marihuana zapewnia ulgę”. Wszystkie leki zatwierdzone przez FDA utrzymują ten standard i mogą być przepisane legalnie pod kątem stanów chorobowych, niezależnie od tego, czy są one wymienione na etykiecie. Ale ze względu na unikalny i kontrowersyjny status marihuany na mocy prawa federalnego, ustawodawca próbuje ograniczyć jej użycie pomimo faktu, że jest ona technicznie bezpieczniejsza niż większość leków na receptę.

W większości państw zezwala się na medyczne zastosowanie marihuany w przypadku:
• nudności (zazwyczaj spowodowanych chemioterapią)
• utraty apetytu lub ciężkiej utraty wagi (zwykle z powodu raka lub HIV)
• skurczy mięśni lub napadów padaczkowych (zwykle spowodowanych MS lub epilepsją)
• przewlekłego bólu (najszersza kategoria)
• jaskry.

Niektóre państwa zezwalają na aplikowanie petycji przez pacjentów w celu uwzględnienia innych stanów chorobowych, Niektóre państwa wskazują, że choroby muszą być ciężkie, osłabiające lub niereagujące na inne sposoby leczenia.

Standardowe oznaczenia obejmują wiele, ale nie wszystkie zastosowania medycznej marihuany. Zaburzenia psychiczne takie jak PTSD i choroba afektywna dwubiegunowa nie znajduje się na liście standardowych wskazań, mimo że zalecenia stanowią około 20% populacji pacjentów w Kalifornii (jedyne państwo, które pozwala na użycie medycznej marihuany w takich zaburzeniach).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.