Syntetyczna vs. Naturalna Marihuana: Jaka Jest Różnica?

Syntetyczne produkty kannabinoidowe, takie jak K2, są niebezpieczne i nie należy ich porównywać z kannabinoidami pochodzącymi z roślin cannabis.

Dlaczego nie powinniśmy mylić syntetycznej marihuany z naturalną?

Niedawna fala przedawkowań syntetycznej marihuany wywołała alarm o zagrożeniach związanych z marihuaną. Ale te przedawkowania są w rzeczywistości częścią większego, narastającego problemu, który pojawił się kilka lat temu. Według Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom w latach 2010–2015 nastąpił znaczny wzrost liczby osób leczonych z powodu ostrego zatrucia syntetyczną marihuaną.

Podczas, gdy syntetyczne kannabinoidy mogą powodować poważne skutki uboczne, a nawet śmierć z powodu przedawkowania, nie odnotowano żadnych poważnych skutków ubocznych ani przedawkowania naturalnej marihuany.

Dlaczego więc syntetyczne kannabinoidy byłyby szkodliwe, skoro naturalna marihuana jest bezpieczna? Jaka jest między nimi różnica?

Syntetyczne kannabinoidy

Związki zwane syntetycznymi kannabinoidami zostały pierwotnie stworzone w laboratorium jako sposób badania właściwości chemicznych rośliny marihuany. Wiele z tych preparatów przetestowano w badaniach klinicznych, a niektóre okazały się korzystne w niektórych jednostkach chorobowych. FDA zatwierdziło nawet kilka syntetycznych leków cannabis w celu stymulowania apetytu u pacjentów z AIDS lub rakiem, a ostatnio w leczeniu ciężkich postaci padaczki u dzieci.

Jednak w 2010 roki związku opracowane do celów laboratoryjnych trafiły na ulice. Organy ścigania znalazły te substancje zarówno w internecie jak i na ulicy – wiele osób decydowało się na stosowanie ich, ze względu na to, że wywołują one efekty podobne do efektów marihuany.

„K2” znane również jako „Spice” jest najczęściej występującą, syntetyczną wersją marihuany, którą można spotkać na ulicy. K2 jest wykonane z materiału roślinnego powleczonego substancjami chemicznymi. Wiele osób, które kupują marihuanę nielegalnie, często nie zdaje sobie sprawy, że produkt, który trafia do ich rąk to produkt syntetyczny; inni wręcz szukają tego rodzaju produktów, ze względu na ich niską cenę. Ponadto, syntetyczne kannabinoidy nie ulegają wykryciu podczas testu na obecność narkotyków.

Ze względu na to, iż wiadomo, że naturalna marihuana jest bezpieczna, to zamieszanie w nazewnictwie może powodować poważne szkody.

Efekty naturalnej marihuany vs. Efekty syntetycznej marihuany

Mimo, że osoby, które spożywają syntetyczne kannabinoidy, mogą najpierw doświadczyć podobnych efektów jak w przypadku naturalnej marihuany, K2 i inne produkty wytwarzają silny, odurzający „haj”, a także mogą zwiększać ciśnienie krwi, powodować stan niepokoju, pobudzenia oraz wywoływać nudności i wymioty. Niektóre raporty wskazują również, że spożycie syntetycznej marihuany może powodować halucynacje, ból w klatce piersiowej, dezorientacje, zawroty głowy. Poważniejsze działania niepożądane obejmują drgawki, trwałe uszkodzenie serca i nerek, psychozę, a nawet śmierć.

Kannabinoidy w naturalnej marihuanie wiążą się z receptorami kannabinoidowymi 1 i 2; jednak w przypadku syntetycznej marihuany, wiązanie to jest znacznie mocniejsze i powoduje o wiele silniejsze efekty. Ponadto, syntetyczne kannabinoidy rozkładają się w organizmie inaczej ze względu na ich unikalną budowę chemiczną i właściwości. Aby skomplikować sprawę jeszcze bardziej, K2 i inne syntetyczne produkty są często łączone z innymi narkotykami – w takich przypadkach naprawdę nie można przewidzieć skutków ich konsumpcji.

K2 to nie jest marihuana

Chociaż jest całkiem jasne, że syntetyczne kannabinoidy różnią się od naturalnych, podobieństwa w nazewnictwie są mylące i mogą powodować, że ludzie będą zakładać, że wszystkie konopie indyjskie i podobne do nich związki są takie same. Jednak oczywiście nie są.

Cannabis uprawiane z ziemi lub w szklarni, a także w celu otrzymania leków na bazie marihuany (które zatwierdzane są przez FDA) nie powinny powodować poważnych skutków ubocznych. Jednak zawsze ważne jest, aby upewnić się, że marihuana została poddana odpowiednim testom – autentyczne produkty cannabis powinny być wolne od mikroorganizmów, metali ciężkich i pestycydów.

Jeśli mieszkasz w kraju, w którym medyczna marihuana lub rekreacyjna marihuana jest legalna, zawsze pamiętaj o tym, aby skonsultować się ze swoim lekarzem, który odpowie ci na wszelkie pytania dotyczące wybranych przez ciebie produktów (w tym o ich uprawie, sposobie produkcji itd.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.