Dbanie o Relacje, Kiedy Nie Masz Na To Ochoty

Zestresowany? Przygnębiony? Zmęczony? Czasami nasze przyjaźnie ustępują miejsca naszym emocjom. Oto jak sobie z tym radzić.

Wszyscy jesteśmy istotami społecznymi, ale utrzymywanie i budowanie relacji wymaga czasu i wysiłku. Jest to jeszcze trudniejsze, gdy czujesz się przygnębiony, tak jakbyś nie miał miejsca dla tych wszystkich ważnych osób w swoim życiu.

Uczucie smutku może utrudnić życie towarzyskie, od chodzenia na imprezy, przez spotykanie się z przyjaciółmi, po odpowiadanie na wiadomości tekstowe. Chociaż nie ma sposobu, aby dowiedzieć się, co zadziała na wszystkich, oto kilka pomocnych sugestii, które mogą pomóc ci pozostać nieco bardziej zdrowym na umyśle i troszczyć się o tych, których kochasz w najlepszy możliwy sposób. Oto kilka sposobów na utrzymanie relacji, kiedy nie masz na to ochoty.

• Przygotuj scenariusz na czas spędzany samotnie

Czas spędzony w samotności jest świetny, pomaga oderwać się od sytuacji towarzyskich i pozwala cieszyć się własnymi aktywnościami, robiąc rzeczy, które lubisz robić. Mimo to, jeśli czujesz się przygnębiony i niespokojny, warto nadać trochę struktury czasowi, planując zajęcia, które lubisz i rzeczy, które sprawiają, że czujesz się naładowany i podniesiony na duchu.

Mając za sobą doświadczenie z COVID-19, wszyscy nauczyliśmy się spędzać więcej czasu w samotności, ale także, jak łatwo jest zapomnieć, jak się spędzać czas w towarzystwie.

• Poświęć czas swoim zainteresowaniom

Chociaż trudno jest pozostać oddanym swoim zainteresowaniom, gdy czujesz się smutny, ważne jest, aby robić to kiedy tylko możesz. Zaplanuj zajęcia, które lubisz, i spotkania z przyjaciółmi, dzięki czemu będziesz odpowiedzialny za ich wykonanie. Chociaż na początku mogą wydawać się trudne do osiągnięcia, będziesz wdzięczny, gdy je zrobisz.

• Komunikuj się z innymi w sposób, który sprawia, że ​​czujesz się komfortowo

Bycie towarzyskim nie oznacza spotkania z ludźmi twarzą w twarz. Chociaż jest to najlepszy sposób na utrzymywanie relacji, pomaga również komunikowanie się w inny sposób, niezależnie od tego, czy jest to rozmowa telefoniczna, Face Time czy SMS-y. Jeśli czasami wysyłanie SMS-ów to za dużo, spróbuj czegoś nowego, na przykład napisz e-maila do znajomego.

• Bądź szczery

Istnieją psychologiczne korzyści płynące z pisania SMS-ów zamiast rozmowy, nawet z osobami, z którymi mieszkasz. Jeśli masz trudności z odpowiadaniem na SMS-y i kontaktowaniem się z przyjaciółmi i bliskimi, najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to dać im znać. Chociaż tekst bez odpowiedzi może oznaczać tysiąc różnych rzeczy, klarowna rozmowa wyjaśni wszystko i sprawi, że poczujesz się lepiej. Nie musisz zagłębiać się w szczegóły; krótka rozmowa załatwi sprawę.

• Porozmawiaj z terapeutą

Wreszcie, co najważniejsze, bardzo ważne jest, aby porozmawiać z terapeutą, jeśli czujesz, że Twój problem zaczyna uwierać cię coraz bardziej. Chociaż terapia jest droga, nowoczesna technologia ułatwiła kilka rzeczy, sprawiając że jest ona o wiele bardziej dostępna. Pomoc i porady eksperta mogą znacząco zmienić Twoje życie i pomóc Ci w podjęciu właściwych decyzji, jeśli chodzi o radzenie sobie z obecną sytuacją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.