10 faktów o cannabis

Fakty o cannabis, których większość ludzi nie jest świadomych.

Postawy ludzi wobec marihuany wciąż się zmieniają, ale większość poglądów zgadza się z obecnymi trendami. Coraz więcej ludzi pokazuje, w jaki sposób ich poglądy na temat marihuany uległy zmianie, co sprzyja koncentracji na ogólnej polityce narkotykowej. Niemniej jednak, istnieje wiele faktów o cannabis, których nie są świadomi zarówno użytkownicy jak i nie użytkownicy marihuany.

1. Eksperci z różnych organizacji prowadzą badania nad substancją, szczególnie pod kątem jej korzyści zdrowotnych. Badania przeprowadzone do tej pory pokazują, że marihuana jest o wiele mniej szkodliwa niż tytoń i alkohol.
2. Prywatne wykorzystanie marihuany było legalne na Alasce już w 1975 roku i po dziś dzień nic się nie zmieniło.
3. Marihuana zawiera substancję chemiczną, która działa poprzez mocne zmuszanie komórek nowotworowych do zatrzymania i zapobiega rozprzestrzenianiu się ich w organizmie.
4. W niektórych przypadkach, judaizm uznaje medyczną marihuanę za „koszerną”.
5. W Korei Północnej uprawa i stosowanie marihuany jest legalne. Państwo nie uważa, ani nie klasyfikuje marihuany jako narkotyku.
6. W 2013 roku Urugwaj stał się pierwszym krajem na świecie, który uznał i zalegalizował marihuanę. Od tego czasu, uprawianie, sprzedaż i spożywanie marihuany jest w tym kraju legalne.
7. Ilość przychodni z medyczną marihuaną w Kolorado przewyższa ilość popularnych kawiarni Starbucks.
8. Wielu ekspertów w dziedzinie zdrowia uważa, że marihuana może stymulować wydzielanie dopaminy w całym ciele. Dopamina jest silnym promotorem neurogenezy. Marihuana stymuluje produkcję substancji chemicznych w mózgu, co sprawia, że ludzie czują się dobrze.
9. Czy wiesz, że marihuana i piwo to… kuzyni? Tak! Chmiel, z którego produkuje się browar znajduje się w tej samej rodzinie roślin co marihuana.
10. Istnieje ponad 200 terminów na cannabis!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.