Badania na temat marihuany i ataków epileptycznych

W jednym ze znaczących badań stwierdzono, że epizody epileptyczne i napady padaczkowe za pomocą marihuany są w stanie obniżyć się o 98 procent.

Rodzaj marihuany wykorzystywanej w badaniu to odmiana o wysokim stężeniu kannabidiolu.

W świetle tego wszystkiego, Comprehensive Epilepsy Program, stwierdza, że potrzeba dalszych badań, aby jednoznacznie stwierdzić czy medyczna marihuana, szczególnie ta z wysoką zawartością CBD, może naprawdę pomóc w złagodzeniu napadów padaczkowych doświadczanych przez pacjentów.

Według jednego z przeglądów, który został opublikowany na podstawie dowodów ujawniających zastosowanie CBD w leczeniu padaczki i innych zaburzeń neurologicznych, w tym uzależnień, stanów lękowych i schizofrenii, stwierdzono, że chociaż iż istnieją pewne badania, które wykazały, że cannabis może wykazywać obiecujące działania, większość badań przeprowadzono przy użyciu modeli zwierzęcych i nie ma zbyt wielu dostępnych danych dotyczących nawracających napadów padaczkowych.

Chociaż żadne badania nie są jednoznaczne i jest to jedynie wierzchołek góry lodowej, nadzieja jaką pokładają osoby czekających na potwierdzenie jest naprawdę wysoko. Niemniej jednak, aby przeprowadzić dogłębne badania potrzebujemy złagodzenia prawa, które na ten moment nie dopuszcza poprawnego ich przeprowadzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.