Medyczna Marihuana Pomaga w Leczeniu Nudności

Poprzez różne badania wielokrotnie udowodniono, że marihuana jest wysoce skuteczna w leczeniu nudności i nadmiernych wymiotów u pacjentów cierpiących na choroby terminalne, takie jak rak, AIDS, i ty m podobnych.

Palenie marihuany jest jedną z najszybszych i najskuteczniejszych metod pozbycia się dyskomfortu spowodowanego nudnościami i wymiotami.

Mimo, że nudności lub wymioty mogą nie być postrzegane jako coś poważnego to w przypadku ciągłych wymiotów lub nieustającej tendencji do mdłości należy udać się do specjalisty; zwłaszcza jeśli ma to miejsce w przypadku pacjentów nieuleczalnie chorych na choroby takie jak rak, czy AIDS.

Dlaczego chemioterapia wywołuje nudności i wymioty

Pacjenci poddawani chemioterapii z powodu raka są wysoce narażeni na skrajne przypadki nudności i wymiotów, często związane z bólem. Krążące we krwi chemikalia chemioterapeutyczne aktywują strefę wyzwalania chemoreceptora (CTZ) w mózgu. Następnie CTZ wysyła sygnały do ​​ośrodka wymiotów w mózgu, który następnie wywołuje nudności oraz wymioty.

Dlaczego leki antyretrowirusowe powodują nudności i wymioty

Leki antyretrowirusowe (ARV) są stosowane w leczeniu pacjentów zakażonych wirusem HIV. Kiedy te chemikalia dostaną się po spożyciu do krwiobiegu, wówczas ośrodek wymiotów w mózgu wykrywa pewne zmiany w krwiobiegu w postaci tych substancji chemicznych. Mózg natychmiast wysyła sygnały do żołądka, aby odrzucić te substancje, co w zasadzie jest uczuciem nudności.

Nadmierne nudności mogą okazać się szkodliwe dla organizmu

Nudności i wymioty są dla naszego organizmu bardzo szkodliwe, zwłaszcza gdy występują przez dłuższy czas. Mogą powodować poważne odwodnienie, a także utratę apetytu, prowadząc do niedożywienia. Nadmierne wymioty mogą również uniemożliwić przebywanie leków w organizmie na tyle długo, aby mogły one zostać wchłonięte.

Marihuana jako środek przeciwwymiotny

Środek przeciwwymiotny to substancja, która łagodzi nudności lub wymioty. Marihuana zawiera THC lub delta-9-tetrahydrokannabinol, który wiąże się z receptorami endokannabinoidowymi w naszym mózgu i powoduje złagodzenie lub rozluźnienie tendencji do nudności.

Istnieją inne środki przeciwwymiotne, które można stosować u pacjentów z ciężkimi przypadkami nudności i wymiotów, ale czasami te przypadki są tak poważne, że tradycyjne leki przeciwwymiotne nie przynoszą żadnej ulgi. Palenie marihuany okazało się bardzo skuteczne w najtrudniejszych przypadkach. Badanie opublikowane w New York State Journal of Medicine dowodzi, że paląc marihuanę, 78% z grupy 56 osób, które nie odniosły żadnej ulgi po regularnych lekach przeciwwymiotnych, doświadczyło wyraźnej ulgi oraz zmniejszenia nudności, wymiotów, a także wzrost apetytu.

Marihuana jest zakazana w większości miejsc na świecie. Inną legalną opcją tetrahydrokannabinolu jest Marinol, zatwierdzony lek, chociaż jak pokazują dane, posiada on znacznie mniejszą skuteczność. Lek ten przyjmuje się doustnie, co może ograniczać całkowite wchłonięcie, które można osiągnąć dzięki paleniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.