Czy marihuana szkodzi zdrowiu serca?

Powszechnym zmartwieniem pacjentów z chorobami serca, którzy chcą stosować marihuanę jest to, czy pogorszy to ich stan zdrowia.

Nowe badania dotyczące chorób serca i marihuany sugerują, że marihuana nie szkodzi zdrowiu serca, o ile podejmuje się pewne środki ostrożności.

Co najważniejsze, nie powinieneś palić marihuany, gdy masz problemy z sercem. Palenie powoduje wdychanie toksyn niebezpiecznych dla serca i płuc. Chociaż marihuana ma korzyści zdrowotne, których nie posiada tytoń, nie oznacza to, że palenie cannabis jest zdrowsze od palenia tytoniu. Na szczęście, dostępnych jest wiele innych metod spożywania marihuany.

• Nie pal jeśli masz problemy z sercem

Niektóre badania wskazują na to, że marihuana może zwiększać ryzyko chorób serca, ale nie mamy dużej ilości danych, które potwierdzałyby to stwierdzenie. Badania, które wykazały, że marihuana może uszkadzać serce, obejmują zbyt mało próbek i nie obejmują stosowania cannabis poprzez inne metody.

Jednak badania sugerują, że THC, jeden z głównych kannabinoidów może przyspieszać tętno. Nie oznacza to, że każdy rodzaj marihuana naraża cię na ryzyko chorób serca, ale powinieneś unikać odmian bogatych w THC.

Faktem jest również to, że inny główny kannabinoid, CBD, wykazuje potencjał poprawy zdrowia serca. Może on regulować bicie serca, polepszać przepływ krwi, zmniejszać rozmiar tkanki bliznowatej i zmniejszać uszkodzenia serca.

W przeciwieństwie do THC, które sprawia, że użytkownik czuje się na „haju”, głównym skutkiem ubocznym stosowania CBD mogą okazać się jedynie zawroty głowy.

W razie wątpliwości skontaktuj się z lekarzem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.