Wpływ Marihuany Na Szanse Zatrudnienia

Czy używanie marihuany wpłynie na Twoje szanse na zatrudnienie?

Niestety, używanie marihuany może nadal dyskwalifikować Cię od zatrudnienia, nawet w krajach, w których marihuana jest w pełni legalna.

Przyjęcie reformy marihuany i używanie CBD w przestrzeniach wellness może sprawić, że ktoś pomyśli, że piętno otaczające konopie zniknęło. Chociaż może to być prawdą z perspektywy kulturowej – więcej niż dwóch na trzech Amerykanów popiera legalizację marihuany – warto rozważyć kwestię szukania pracy.

Według danych Simply Hired, ponad 40% menedżerów ds. rekrutacji w firmach średniej wielkości i ponad 51% w dużych firmach twierdzi, że nadal przeprowadzane są testy na marihuanę w procesie ubiegania się o pracę. Anonimowa ankieta, która obejmowała zatrudnianie menedżerów w ponad 700 firmach, daje cenny wgląd w to, jak firmy naprawdę postrzegają pracowników używających konopi indyjskich. Większość menedżerów ds. rekrutacji stwierdziła, że ​​kandydat do pracy zostanie natychmiast zdyskwalifikowany po pozytywnym wyniku testu na marihuanę.

Legalność marihuany w danym miejscu ma również niewielki wpływ na ustalanie polityki dotyczącej marihuany w danej firmie. Nawet w krajach, gdzie marihuana jest całkowicie legalna, większość firm prowadzi osobną politykę.

Jak wynika z badania, wydaje się to być aktem zasłaniania przez firmy własnego ogona. Podczas gdy 75,4% menedżerów twierdzi, że pracownik zostałby zwolniony za palenie marihuany w pracy, 68,4% uważało również, że używanie marihuany przez pracowników jest w porządku, o ile firmy o tym nie wiedziały.

Wydaje się, że praca w mniejszej firmie pozwala na bardziej otwarty umysł na konopie indyjskie. Wśród firm zatrudniających mniej niż 100 pracowników 43,5% menedżerów ds. rekrutacji twierdzi, że nigdy nie przeprowadza testów na używanie marihuany wśród swoich pracowników. Badanie wykazało, że mniejsze firmy rzadziej automatycznie dyskwalifikują kandydata do pracy po pozytywnym teście na marihuanę.

Osoby poszukujące pracy w Kalifornii nie mają łatwiej, przynajmniej jeśli chodzi o stanowiska w rządzie stanowym. W 2015 r., na rok przed legalizacją, 503 kandydatów na stanowiska w więzieniu stanowym zostało zdyskwalifikowanych z powodu pozytywnych testów na marihuanę. Według The Los Angeles Times w 2018 r. liczba ta podwoiła się do 1053 zdyskwalifikowanych kandydatów.

Nie sądzę, aby [zakaz używania konopi] był sprawiedliwy lub konieczny pod kątem zatrudnienia” – powiedziała The Times Ellen Komp z kalifornijskiego NORML. „Nasze stanowisko jest takie, że ludzie mogą legalnie i odpowiedzialnie używać marihuany poza pracą, o ile nie pojawiają się w pracy pod jej wpływem, lub nie używają jej w pracy”.

Ale menedżerowie ds. zatrudnienia nie są w stanie ustalić, czy użytkownicy marihuany pojawią się w pracy na haju, czy nie. Według ankiety Simply Hired, 42% menedżerów ds. rekrutacji zgadza się, że użytkownicy marihuany częściej przychodzą do pracy pod wpływem substancji. Większość menedżerów nie zgodziła się jednak z tym, że użytkownikom marihuany nie można ufać, że wykonują swoją pracę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.