Perfumy cannabis

Co to są perfumy cannabis i jak są one wytwarzane?

Wielu z nas lubi skunkowy zapach marihuany, ale niewiele osób myśli o tym, aby z premedytacja nakładać ten zapach na siebie. Jednak niektórzy tak… i to właśnie oni stworzyli nowy rodzaj perfum, który wykorzystuje charakterystyczny, piżmowy zapach marihuany. Perfumy cannabis łączą w sobie zapach marihuany z kwiatowymi i ziemistymi nutami, tworząc zapach, który z pewnością wywróci przemysł kosmetyczny do góry nogami.

Kto pamięta dni, w których ukradkowo podkradaliśmy od rodziców wodę kolońską aby zamaskować zapach marihuany? Jak widać czasy się bardzo szybko zmieniają; perfumy z cannabis to najnowszy trend w przemyśle kosmetycznym, i z pewnością przypomina on połączenie tych dwóch zapachów z przeszłości.

Perfumy z cannabis to połączenie subtelnych tonów marihuany; łączą w sobie nuty kwiatów, sosny i ziemi z mdłymi nutami charakterystycznego piżma cannabis. Wyobraź sobie szklarnię pełną starannie dobranych, pachnących kwiatów z dodatkiem kilku roślin marihuany wewnątrz.

Istnieją dwa rodzaje perfum z marihuany: pierwszy stworzony z prawdziwej marihuany i taki, który w ogóle nie zawiera marihuany, ale został zaprojektowany tak, aby uchwycić jej ulotny zapach. Ta druga opcja jest popularna w miejscach, gdzie marihuana jest nadal nielegalna. Metody tworzenia tych dwóch rodzajów perfum różnią się od siebie znacząco.

Jak tworzy się perfumy z cannabis?

Aby zrozumieć, jak wytwarza się perfumy z cannabis, musimy zrozumieć, jak ogólnie tworzy się perfumy. Perfumy składają się z czterech głównych składników: olejków eterycznych, oleju bazowego, etanolu i wody źródlanej. Olejki eteryczne dzieli się na trzy kategorie: nuty górne, nuty środkowe i nuty bazowe. Górne nuty wyparowują najszybciej, a bazowe najwolniej. Kiedy nosisz perfumy, wszystkie nuty są wyczuwalne, ale na początku to ta górna prowadzi. W miarę odparowywania, dominująca staje się nuta środkowa, po której w miarę upływu czasu miejsce zajmuje nuta bazowa. Wiele perfum posiada w sobie także tak zwane nuty pomostowe, które pomagają nutom występowanie jedna po drugiej.

Aby stworzyć perfumy, najpierw musimy wybrać, które zapachy chcemy umieścić jako nuty górne, bazowe i środkowe, a jakie w miejscu pomostowych. Jeśli próbujemy odtworzyć zapach cannabis bez użycia marihuany, musimy dokładnie wymieszać odpowiednie nuty, aby uzyskać pożądany aromat. Jeśli stosujemy marihuany, może ona zajmować różne nuty, w zależności od profilu terpenów i kannabinoidów, a także od tego, w jaki sposób działa ona z innymi olejami.

Po wybraniu olejków eterycznych należy dodać je do oleju bazowego, którym zwykle jest olej ze słodkich migdałów lub olej jojoba. Następnie dodajemy etanol i umieszczamy mieszankę w szczelnym pojemniku. Mieszanka powinna spędzić w pojemniku od 48 godzin do 6 tygodni. Im dłużej w nim będzie, tym silniejszy będzie zapach. Następnie dodajemy do mieszanki kilka łyżek wody źródlanej, dobrze mieszamy i przeciskamy przez filtr do kawy. Aby zachować zapach warto dodać również łyżkę gliceryny. Następnie przechowujemy perfumy w szklanej butelce – najlepiej w kolorze bursztynowym.

Co powstanie perfum cannabis oznacza dla przemysłu?

Perfumy cannabis to duży krok w kierunku normalizacji cannabis w głównym nurcie. Reprezentuje to także powrót do czasów, kiedy cannabis było powszechnie stosowane w tekstyliach, lekach i kosmetykach. Coraz więcej branż zaczyna dostrzegać potencjał marihuany, ponieważ coraz więcej państw zmienia przepisy, aby dostosować się do panujących trendów.

W miarę jak społeczeństwo zmierza w kierunku marihuany, coraz więcej ludzi zaczyna pytać, dlaczego w ogóle zawracamy sobie głowę kryminalizacją tej wspaniałej i funkcjonalnej rośliny. Perfumy z cannabis dodają nutki zabawy i piękna przemysłowy cannabis, i jest to jeden z zapachów, które chętnie umieścilibyśmy w naszej kolekcji.

A wy co o tym myślicie? Koniecznie dajcie nam znać w komentarzach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.