Marihuana Sprawia, Że Ból Jest Mniej Nieprzyjemny

THC wiąże się z receptorami znajdującymi się w mózgu, które kontrolują przyjemność, czas i ból, wytwarzając przyjemną substancję chemiczną – dopaminę.

Naukowcy z College of Arts and Sciences na Uniwersytecie Syracuse ustalili, że leki kannabinoidowe nie wydają się zmniejszać intensywności doświadczalnego bólu, ale zamiast tego mogą sprawiać, że ból będzie mniej nieprzyjemny i lepiej tolerowany.

„Pacjenci niezawodnie popierają przekonanie, że marihuana pomaga w łagodzeniu bólu; jednak jej właściwości przeciwbólowe są niekoniecznie udokumentowane,” mówi De Vita, absolwentka University’s Research Lab on Personality, Addiction and Trauma (REPEAT). „Eksperymentalne badania przeciwbólowego działania kannabinoidów na zdrowych osobach dorosłych dały mieszane wyniki”.

Profesor Emily Ansell, starszy autor badania, powiedziała, że ​​po spożyciu, THC wiąże się z receptorami w mózgu, które kontrolują przyjemność, postrzeganie czasu i ból. Ta aktywność może pochwalić się produkcją dopaminy, którą Ansell nazywa „przyjemną substancją chemiczną”, która prowadzi do uczucia euforii lub odprężenia. Ansell jest dyrektorem laboratorium REPEAT.

Zespół Uniwersytetu Syracuse odkrył, że leki kannabinoidowe były związane ze skromnym wzrostem eksperymentalnego progu bólu i tolerancji, bez zmniejszenia intensywności trwającego bólu eksperymentalnego, ale ze zmniejszoną odczuwalną nieprzyjemnością bolesnych bodźców.

„Oznacza to, że analgezja kannabinoidowa może być prowadzona raczej przez czynnik afektywny niż sensoryczny. Odkrycia te mają wpływ na zrozumienie właściwości przeciwbólowych kannabinoidów ”, powiedział De Vita w publikacji Health and Society Uniwersytetu Syracuse.

Artykuł, którego publikacja pokrywa się z „Miesiącem świadomości bólu”, stanowi pierwszy systematyczny przegląd badań eksperymentalnych nad wpływem marihuany na ból.

Chociaż używanie konopi indyjskich do celów medycznych jest legalne w ponad 30 stanach USA, DEA nadal uważa je za lek z Grupy 1, bez akceptowanego zastosowania medycznego. Według tej klasyfikacji, kwestia stanowi poważne wyzwanie dla badaczy zainteresowanych badaniem efektów terapeutycznych marihuany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.