Marihuana i Artretyzm

Artretyzm to pojęcie używane do opisania 200 chorób reumatycznych naruszających stawy i otaczające je tkanki. Powoduje stany zapalne i sztywność, która rozwija się nagle lub stopniowo wokół jednego lub większej liczby połączeń.

Mimo, że jest to bardziej powszechne u osób starszych, zapalenie stawów może poważnie zaszkodzić osobom w każdym wieku, czyniąc daną osobę niezdolną do pracy lub wykonywania codziennych obowiązków. W Stanach Zjednoczonych, artretyzm jest powszechną przyczyną inwalidztwa oraz wysokiego poziomu stresu i depresji.

Dużą rolę w powodowaniu zapalenia stawów może odgrywać genetyka, wraz z otyłością, uszkodzeniem stawów, infekcjami, i zawodami wymagającymi powtarzalne pochylanie się lub kucanie. Zaburzenia układu odpornościowego i nieprawidłowego metabolizmu mogą również prowadzić do różnych form zapalenia stawów, ponieważ wiele chorób reumatoidalnych jest spowodowanych kombinacją różnych czynników.

Formy artretyzmu podzielone są na siedem głównych kategorii:

zapalenie stawów – stawy doświadczają stanu zapalnego bez wyraźnego powodu.
zwyrodnieniowy lub mechaniczny artretyzm – organizm stara się przebudować kości w celu przywrócenia stabilności; przykładem może być choroba zwyrodnieniowa stawów.
mięśniowo – szkieletowy ból tkanek miękkich – ból odczuwany raczej w tkankach aniżeli stawach i kościach, wpływający na nadużywane części ciała – na przykład „łokieć tenisisty”.
ból pleców – nieokreślony ból związany z mięśniami, dyskami, nerwami, ścięgnami, kośćmi, stawami lub plecami (osteoporoza).
chore tkanki – ból w ścięgnach, więzadłach, chrząstkach, charakteryzujący się zapaleniem skóry, mięśni, płuc i nerek.
zakaźne zapalenie stawów – zapalenie stawu spowodowane przez bakterie, wirusy lub grzyby (często choroby przenoszone drogą płciową); zazwyczaj dobrym rozwiązaniem jest przyjmowanie antybiotyku.
artretyzm metaboliczny – zbyt dużo kwasu moczowego może tworzyć ostre kryształy w stawie, które powodują nagły, rozdzierający ból (np. dna moczanowa).

Jak marihuana może pomóc?

Mimo, że marihuana została sklasyfikowana jako Substancja Grupy 1 przez rząd federalny, co oznacza, że uważana jest za substancję uzależniającą i nieposiadającą wartości medycznych – pojawia się coraz więcej naukowego konsensusu o jej wartościach terapeutycznych. Ku uciesze wielu, badania wskazują, że marihuana ma działanie przeciwzapalne, co oznacza, że może pomóc pacjentom cierpiącym z powodu artretyzmu wieść szczęśliwe życie. W związku z tym, konopia zyskuje sporo popularności w leczeniu stawów. Marihuana może złagodzić ból i zmniejszyć obrzęk bez skutków ubocznych potencjalnie zagrażających życiu, które często powodowane są przez użytkowanie NSAID lub opiatów.

Oprócz zwiększenia liczby specjalistów w branży medycznej, uznających wartość terapeutyczną kannabis, społeczeństwo stało się również bardziej podatne na terapie z użyciem medycznej marihuany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.