Hawajscy Prawodawcy Pytają, Jakie Ilości Marihuany Mogą Spożywać Kierowcy Zanim Usiądą za Kółkiem

palenie-jointa-skrecanie-i-palenie

Jest to problem, którym chcą się zająć teraz, kiedy Hawaje tworzą przychodnie medycznej marihuany. Cindy Evans i 15 innych ustawodawców wprowadziło rezolucję wzywającą Państwowy Departament Zdrowia do badania, czy dana osoba może bezpiecznie kierować samochodem pod wpływem marihuany.

Marihuana jest nielegalnym narkotykiem najczęściej występującym we krwi kierowców, którzy ulegli wypadkom, także śmiertelnym, ale rola, jaką marihuana odgrywa w tych wypadkach jest często niejasna, ponieważ pozostaje ona we krwi przez kilka dni po zażyciu i często jest stosowana w towarzystwie alkoholu.

The National Highway Traffic Safety Administration mówi, że stosowanie marihuany zaburza funkcje poznawcze, obserwowanie pasa ruchu, i inne umiejętności związane z prowadzeniem pojazdu.

„Myślę, że to bardzo ważne, iż robimy to teraz,” powiedziała Evans. „Mam nadzieję, że to początek dyskusji.”

Krajowy poziom wartości alkoholu, która może znajdować się we krwi to 0.08 g/m. Ale nie ma federalnych przepisów lub powszechnego limitu jeżeli chodzi o narkotyki.

Prawo na Hawajach zakazuje jazdy pod wpływem narkotyków, które osłabiają zdolność do prowadzenia pojazdów, ale nie istnieje ustalony próg ile marihuany – przepisanej medycznie, czy nie – jest do zaakceptowania we krwi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.