Epidemia opioidów

Wraz z nadużywaniem opioidów na receptę, społeczność medyczna szuka bezpieczniejszej alternatywy leczenia stanów bólowych. Ze względu na to, że pacjenci mogą rozwinąć niezdrową zależność od opioidów, a nadużywanie i przedawkowywanie ich staje się prawdziwą epidemią, coraz więcej kampanii stara się uświadomić społeczności ten fakt, udostępniając np. zaskakujące statystyki dotyczące tego tematu:
• ponad 15.000 osób zmarło w wyniku przedawkowania opiatów w 2015 roku
• prawie 2 miliony osób w USA jest uzależnionych od opioidów
• jedna na cztery osoby, którym przepisano opioidy zmaga się z uzależnieniem
• każdego dnia około 1000 osób udaje się na pogotowie ze względu na nadużywanie opioidów.

Biorąc pod uwagę rosnące statystyki, nic dziwnego, że urzędnicy oraz lekarze szukają rozwiązania. Medyczna marihuana może być odpowiedzią!

Czy medyczna marihuana może wyeliminować uzależnienie od opioidów?

Medyczna marihuana jest bezpieczna jest nie tylko bezpieczna w połączeniu z opioidami na receptę, ale może również stanowić odpowiedź na nadużywanie tych narkotyków. Jeśli pacjent stosuje opioidy, aby pomóc radzić sobie z bolesnymi objawami związanymi z jakąkolwiek chorobą, są szanse, że rozwinie także uzależnienie do tej substancji. Jeśli jednak połączy opioidy z cannabis, pozwoli to na przełamanie tego cyklu uzależnienia i potencjalnego nadużycia.

Kiedy pacjent stosuje marihuanę, lekarze mogą przepisywać niższe dawki opioidów. Zredukuje to zarówno ryzyko uzależnienia jak i nasilenie działań niepożądanych związanych z lekami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.