Palenie bierne marihuany bardziej szkodliwe od palenia papierosów?

Zgodnie z nowym badaniem przeprowadzonym przez American Heart Association dym papierosowy jest mniej szkodliwy niż dym cannabis z „drugiej ręki”.

Badanie – opublikowane w Journal of the American Heart Association – wykazało, że tętnice szczurów przeprowadzały krew mniej wydajnie przez 1.5 godziny po 1 minutowej ekspozycji na dym cannabis; gdy szczury wdychały dym papierosowy przez ten sam czas, ich tętnice przeprowadzały krew mniej wydajnie tylko przez 30 minut.

Mimo, że efekt ten w obu przypadkach jest tymczasowy może on prowadzić do problemów długoterminowych, jeśli ekspozycja występuje często, a także może zwiększyć ryzyko zatkania tętnic,” powiedział główny autor badania Matthew Springer, profesor medycyny na University of California.

Według Springer, naczynia krwionośne u szczurów i ludzi są na tyle podobne, że badania mają jak najbardziej przełożenie na nasze życie.

„Sposób w jaki tętnice szczurów i ludzi reagują na bierne palenie tytoniu jest podobny, więc reakcje szczurzych tętnic na bierne palenie marihuany może odzwierciedlać ludzkie tętnice,” powiedział.

Springer mówi, że choć wiele krajów nadal liberalizuje swoje przepisy dotyczące medycznego i rekreacyjnego wykorzystania marihuany, to jednak ważne dla potencjalnych pacjentów i konsumentów jest, aby zrozumieć potencjalne ryzyko związane ze stosowaniem marihuany.

„Istnieje powszechne przekonanie, że w odróżnieniu od dymu tytoniowego, dym pochodzący z marihuany jest całkowicie nieszkodliwy,” powiedział. „Od lat słyszymy, że powinniśmy unikać biernego palenia tytoniu, ale nie mówi się, aby unikać biernego palenia marihuany, ponieważ do tej pory nie mamy żadnych dowodów na to, że to może być szkodliwe.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.