Kaszel Podczas Palenia Marihuany

Prawie wszyscy palacze doświadczają kaszlu podczas palenia marihuany.

Czemu nie? Kaszel jest naturalną reakcją organizmu, której możesz doświadczyć nie tylko podczas palenia marihuany, ale także podczas palenia tytoniu.

W rzeczywistości niektórzy regularni palacze również kaszlą, nawet jeśli nie palą marihuany. Ale dlaczego kaszlemy? Dowiedz się wszystkiego o tym, dlaczego marihuana powoduje kaszel!

Trzy powody, dla których kaszlesz po zapaleniu marihuany

1. Kaszel jako odruch

Twoje gardło i płuca to bardzo złożone narządy wyłożone wrażliwymi nerwami czuciowymi. Zadaniem nerwów jest wykrywanie wszelkich drażniących substancji w drogach oddechowych (takich jak dym) i ostrzeganie organizmu, aby je wydalił.

Tak więc, kiedy zaciągasz się marihuaną, dym z marihuany działa drażniąco, stymulując te nerwy. W odpowiedzi na to nerwy zaczynają wysyłać sygnały w całym układzie oddechowym, aby wytworzyć odruch kaszlu, aby pozbyć się dymu i chronić płuca i drogi oddechowe.

Ten rodzaj odruchu kaszlu jest normalny, jeśli wdychasz jakikolwiek dym, czy to z jointa, cygara, czy ze starej ciężarówki wydalającej czarny dym z oleju napędowego.

2. Dym pali gardło

Chociaż dym nie powoduje oparzeń wysokiego stopnia, może być dość gorący dla gardła i układu oddechowego, co może wywołać kaszel. Działa to podobnie do poprzedniego punktu, w którym jeśli wdychasz gorący dym z konopi indyjskich, twoje drogi oddechowe zaczynają wywoływać kaszel, aby wydalić dym, aby się chronić.

To jest powód, dla którego wielu palaczy bonga używa lodu w swoich bongach do schładzania wody. Nie jest to jednak tak skuteczne, jak myślisz.

3. Konopie niskiej jakości

Konopie indyjskie nie zawsze powodują kaszel — ich dym jest stosunkowo delikatniejszy i bezpieczniejszy niż inne rodzaje dymu, które możesz wdychać. Ale jest jeden przypadek, w którym dym może być o wiele ostrzejszy dla twojego gardła – twoja marihuana jest niskiej jakości.

Jeśli pąki konopi są wypełnione innymi substancjami, nie wysuszone i dobrze przechowywane lub nieczyste, może to spowodować częsty kaszel. Tutaj organizm nie próbuje wydalić dymu z konopi, ale zanieczyszczenia, które mogą przedostawać się do płuc.

Inne teorie na temat tego, dlaczego marihuana powoduje kaszel

Powyższe powody są powszechnie akceptowane zarówno przez ekspertów, jak i palaczy konopi. Istnieje jednak wiele innych twierdzeń na temat tego, co może powodować częsty kaszel po paleniu marihuany, na przykład:

• Konopie indyjskie są zbyt stare lub suche
• Za szybko paliłeś
• Śmiałeś się, zaciągając się
• Połknąłeś trochę śliny podczas zaciągania
• Wciągnąłeś więcej dymu, niż jesteś w stanie zmieścić
• Niektóre szczepy powodują większy kaszel, ponieważ zawierają terpeny, które mogą łaskotać gardło.

Są to wiarygodne teorie, ale nie ma wystarczających danych naukowych na poparcie tych twierdzeń. Więc weź te twierdzenia z przymrużeniem oka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.