Zespół Lennoxa – Gastauta: Lek oparty na marihuanie zmniejsza ilość występujących napadów

Po wydaniu pozytywnych wyników produktu opartego na cannabis (Epidiolex, GW Pharmaceuticals) u chorych z zespołem Dravet, firma ogłosiła więcej pozytywnych rezultatów, ale tym razem dotyczących pacjentów z zespołem Lennoxa – Gastauta (LGS).

Podobnie jak zespół Dravet, LGS jest rzadką i ciężką postacią padaczki, która rozpoczyna się w wieku niemowlęcym lub we wczesnym dzieciństwie. Epidiolex jest ciekłą kompozycją czystego, roślinnego kannabidiolu, niepsychoaktywnego komponentu rośliny cannabis.

LGS jest szczególnie trudne do leczenia, a większość pacjentów nie reaguje w żaden sposób na standardowe leczenie.

Epidiolex otrzymał specjalne oznaczenie lekarskie z US Food and Drug Administration (FDA) w LGS, zespole Dravet i innych rzadkich stanach chorobowych. Obejmują one między innymi stwardnienie guzowate, zaburzenia genetyczne, które powodują niezłośliwe nowotwory.

Wyniki opublikowane w ubiegłych miesiącach wykazały średnią redukcję o 39% miesięcznych napadów wśród pacjentów z zespołem Dravet biorących Epidiolex w porównaniu do 13% pacjentów otrzymujących placebo.

GW prowadzi drugą fazę testową produktu do leczenia LGS, a także rozpoczęło3 fazę próbnego produktu leczącego stwardnienie guzowate.

Według Justin Gover, dyrektora naczelnego GW, firma obecnie oczekuje na „przyjęcie Epidiolex do NDA w pierwszej połowie 2017 roku.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.