Cannabis Zmniejsza Ból Głowy

Cannabis zmniejsza ból głowy oraz migreny o prawie połowę.

Według ostatnich badań prowadzonych przez Carrie Cuttler, asystentkę profesora psychologii na Uniwersytecie Stanowym Waszyngton, inhalowane cannabis zmniejsza nasilenie bólu głowy o 47,3% oraz migreny o 49,6%.

Badanie, opublikowane niedawno online w Journal of Pain, jest pierwszym, w którym w czasie rzeczywistym wykorzystano duże dane dotyczące pacjentów z bólem głowy i migreną, stosujących konopie indyjskie. W poprzednich badaniach poproszono pacjentów o przypomnienie sobie skutków używania konopi indyjskich w przeszłości. Przeprowadzono jedno badanie kliniczne wskazujące, że konopie indyjskie były lepsze niż ibuprofen w łagodzeniu bólu głowy, ale wykorzystano w nim nabilon, syntetyczny lek kannabinoidowy.

„Byliśmy zmotywowani do przeprowadzenia tego badania, ponieważ znaczna liczba osób twierdzi, że używa konopi indyjskich na bóle głowy i migreny, ale zaskakująco niewiele badań dotyczyło tego tematu” – mówi Cuttler, główny autor artykułu.

W badaniu WSU badacze przeanalizowali dane archiwalne z aplikacji Strainprint, która umożliwia pacjentom kontrolowanie objawów przed i po użyciu medycznej marihuany zakupionej od kanadyjskich producentów i dystrybutorów. Informacje zostały przesłane przez ponad 1300 pacjentów, którzy korzystali z aplikacji ponad 12200 razy, aby śledzić zmiany w bólu głowy od przed zażyciem konopi indyjskich, a kolejne 653, którzy korzystali z aplikacji ponad 7400 razy, aby śledzić zmiany w nasileniu migreny.

„Chcieliśmy podejść do tego w ekologicznie uzasadniony sposób, czyli przyjrzeć się faktycznym pacjentom stosującym konopie z całych roślin do celów leczniczych we własnych domach i środowiskach” – powiedział Cuttler. „Są to również bardzo duże dane, więc możemy dokładniej przełożyć je na większą populację pacjentów używających konopi indyjskich do leczenia tych schorzeń”.

Cuttler i jej koledzy nie widzieli żadnych dowodów na to, że konopie indyjskie powodują „nadmierny ból głowy”, co jest pułapką bardziej konwencjonalnych metod leczenia, które z czasem mogą nasilać bóle głowy pacjentów. Jednak widzieli pacjentów stosujących większe dawki konopi indyjskich w miarę upływu czasu, co wskazuje, że mogą oni rozwijać tolerancję na ten lek.

Badanie wykazało niewielką różnicę między płciami, przy znacznie większej liczbie sesji obejmujących redukcję bólu głowy zgłaszanych przez mężczyzn (90,0%) niż przez kobiety (89,1%). Naukowcy zauważyli również, że koncentraty z konopi indyjskich, takie jak olej z konopi indyjskich, spowodowały większe zmniejszenie oceny nasilenia bólu głowy niż kwiat cannabis.

Nie było jednak znaczącej różnicy w zmniejszaniu bólu między odmianami konopi, które miały wyższy lub niższy poziom tetrahydrokannabinolu (THC) i kannabidiolu (CBD), dwóch najczęściej badanych składników chemicznych w konopiach indyjskich, znanych również jako kannabinoidy. Ponieważ konopie indyjskie składają się z ponad 100 kannabinoidów, odkrycie to sugeruje, że różne kannabinoidy lub inne składniki, takie jak terpeny, mogą odgrywać główną rolę w łagodzeniu bólu głowy i migreny.

Potrzebne są dalsze badania, a Cuttler uznaje ograniczenia badania Strainprint, ponieważ opiera się ono na samodzielnie wybranej grupie osób, które mogą już przewidywać, że konopie będą działać w celu złagodzenia ich objawów, i nie było możliwe zatrudnienie grupy kontrolnej placebo.

„Podejrzewam, że skuteczność jest nieco przeszacowana” – powiedział Cuttler. „Mam nadzieję, że te badania zmotywują badaczy do podjęcia trudnej pracy związanej z przeprowadzeniem badań kontrolowanych placebo. W międzyczasie to przynajmniej daje pacjentom medycznym konopie i ich lekarzom trochę więcej informacji na temat tego, czego mogą się spodziewać po używaniu marihuany w leczeniu tych schorzeń ”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.