Olej Cannabis Skuteczny u Pacjentów z Fibromialgią

Badanie kliniczne: Olej cannabis pochodzenia roślinnego jest bardzo skuteczny u pacjentów z fibromialgią.

Zgodnie z danymi z badań klinicznych opublikowanymi w czasopiśmie Pain Medicine, codzienne przyjmowanie oleju z konopi indyjskich pochodzenia roślinnego, bogatego w THC, jest skuteczne i dobrze tolerowane przez pacjentów z fibromialgią.

Fibromialgia (FM) to przewlekły zespół bólowy charakteryzujący się rozległym bólem mięśniowo-szkieletowym i zmęczeniem.

Komentując wyniki badania, jeden ze specjalistów powiedział:

„Wykazanie bezpieczeństwa i skuteczności w tym złotym modelu jest znaczące. Miliony Amerykanów cierpią na fibromialgię – stan, który zwykle jest słabo kontrolowany przez standardowe leki.

Te wyniki kliniczne wskazują, że dla wielu z tych pacjentów preparaty z konopi pochodzenia roślinnego mogą być bezpieczną i skuteczną alternatywą”.

Zespół brazylijskich naukowców ocenił skuteczność bogatego w THC oleju z konopi indyjskich w porównaniu z placebo u pacjentów z FM w ciągu ośmiu tygodni.

Średnia dawka stosowana w grupie konopi indyjskich wynosiła 3,6 kropli dziennie (4,4 mg THC i 0,08 mg CBD).

Dawkowanie konopi wiązało się z „rozszerzonym znaczącym zmniejszeniem” objawów u badanych, zgodnie z oceną kwestionariusza wpływu fibromialgii (FIQ). Pacjenci otrzymujący placebo nie doświadczyli podobnych redukcji.

Autorzy stwierdzili, że:

„Wpływ oleju jakość życia uczestników grupy konopi indyjskich był ewidentny, czego wynikiem były doniesienia o dobrym samopoczuciu i większej energii do codziennych czynności. Zmniejszeniu uległy także ataki bólu doświadczane na co dzień.”

Autorzy doszli do wniosku, że: „O ile nam wiadomo, jest to pierwsza randomizowana kontrolowana próba wykazująca korzyści płynące z oleju z konopi indyjskich – bogatego w THC ekstraktu z całej rośliny – w zakresie objawów i jakości życia osób z fibromialgią.

Dochodzimy do wniosku, że fitokannabinoidy mogą być niedrogą i dobrze tolerowaną terapią w celu złagodzenia objawów i poprawy jakości życia u tych pacjentów, i sugerujemy, że terapia ta może być włączona jako opcja ziołowa w leczeniu tego stanu.”

Dane z obserwacyjnych, kontrolowanych badań wykazały wcześniej, że pacjenci z FM, którzy wdychają konopie, odczuwają większą ulgę w objawach w porównaniu z tymi, którzy tego nie robią.

Podawanie doustnego THC, a także syntetycznego kannabinoidowego nabilonu, również przyniosło korzyści u osób z FM.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.