3 na 4 Konsumentów Preferuje Kwiaty od Koncentratów

Nowe badanie pokazuje, że trzech na czterech konsumentów konopi preferuje kwiaty od koncentratów.

Według danych opublikowanych w czasopiśmie Drug and Alcohol Dependence, prawie ośmiu na dziesięciu konsumentów konopi twierdzi, że woli marihuanę w formie zioła od koncentratów zawierających marihuanę. Koncentraty zazwyczaj posiadają znacznie wyższe poziomy kannabinoidów, w szczególności THC, niż produkty ziołowe z cannabis.

Naukowcy z Arizona State University przebadali 574 osoby z całych Stanów Zjednoczonych, które w przeszłości spożywały konopie indyjskie i koncentraty marihuany.

Siedemdziesiąt osiem procent respondentów wybrało marihuanę zamiast koncentratów jako „preferowany rodzaj cannabis”.

Respondenci twierdzili, że spożywanie koncentratów częściej powodowało niepożądane skutki, takie jak paranoja, zaburzenia pamięci i kac. Respondenci stwierdzili również, że marihuana w formie zioła była skuteczniejsza w łagodzeniu bólu i że stanowiła lepszy stosunek jakości do ceny niż koncentraty.

Autorzy badania podsumowali:

„Wyniki pokazujące, że marihuana daje większe pozytywne efekty niż koncentraty, są zgodne z badaniami dotyczącymi podawania konopi indyjskich, które dokumentują, że preferowane są umiarkowane, a nie wysokie dawki THC.

Obecne badanie sugeruje, że wbrew obawom konopie o bardzo wysokiej zawartości THC, takie jak koncentraty, mogą nie dawać większych pozytywnych, wzmacniających efektów w porównaniu z konopiami o niższej zawartości THC, takimi jak marihuana (kwiat)”.

Komentując wyniki badania, jeden ze specjalistów powiedział:

„Wniosek, że większość konsumentów marihuany woli opcje o niskiej lub średniej mocy od opcji o dużej mocy, nie jest zaskakujący.

Tak jak większość osób spożywających alkohol woli piwo lub wino o stosunkowo niskiej mocy od mocnych trunków, tak większość konsumentów konopi indyjskich dla dorosłych skłania się ku preparatom ziołowym i rezygnuje ze stosunkowo silniejszych alternatyw”.

Oddzielne analizy danych dotyczących sprzedaży detalicznej, takie jak te tutaj i tutaj, wskazują, że konsumenci w stanach prawnych są znacznie bardziej skłonni do kupowania marihuany niż jakikolwiek inny rodzaj produktu marihuany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.