Używanie Marihuany Poprawia Życie Seniorów

Badanie: Używanie medycznej marihuany przez seniorów związane jest z poprawą jakości ich życia.

Według danych opublikowanych w czasopiśmie Clinical Gerontologist, używanie medycznej marihuany przez osoby w wieku powyżej 60 lat jest pozytywnie związane ze zgłaszaną przez samych pacjentów poprawą jakości życia związanej z doświadczanym stanem zdrowia (HRQL).

Zespół naukowców powiązanych z University of Illinois i University of Iowa przeprowadził ankietę wśród seniorów pod kątem używania przez nich medycznej marihuany i zgłaszanych przez nich zmian wyników w ciągu jednego roku.

Badacze zgłosili „silny pozytywny związek” między częstotliwością używania konopi indyjskich przez badanych a zgłaszaną przez siebie poprawą bólu, wykorzystaniem opieki zdrowotnej i ogólną jakością życia związaną ze zdrowiem.

Uczestnicy nie zgłosili żadnego statystycznie istotnego związku między używaniem medycznej marihuany a zdarzeniami niepożądanymi.

Naukowcy doszli do wniosku:

„Zidentyfikowaliśmy silny pozytywny związek między wyższą częstotliwością używania konopi indyjskich a poprawą wyników HRQL i HCU [wykorzystania opieki zdrowotnej].

Nasze modelowanie regresji również zidentyfikowało silny pozytywny związek między wyższą częstotliwością używania konopi indyjskich a zgłaszanym przez samych ludzi złagodzeniem objawów bólu. Pozytywny związek między prawie codziennym używaniem a ulepszonymi raportami dostarcza dalszych dowodów na postrzeganą wartość marihuany jako terapeutycznego podejścia do leczenia bólu.”

Komentując badanie, jeden ze specjalistów powiedział: „Te wyniki nie są niczym zaskakującym. Wielu seniorów prawdopodobnie eksperymentowało z konopiami indyjskimi w młodości i teraz wraca do nich jako potencjalna terapia łagodząca wiele objawów zdrowotnych, które pojawiają się w starszym wieku, w tym przewlekły ból.

Wielu seniorów doskonale zdaje sobie sprawę z litanii poważnych niepożądanych skutków ubocznych związanych z dostępnymi na receptę lekami, takimi jak opioidy, i postrzegają medyczną marihuanę jako realną alternatywę.”

Wyniki badania są podobne do kilku innych, które również stwierdziły, że używanie medycznej marihuany przez seniorów jest stosunkowo bezpieczne i skuteczne w łagodzeniu bólu i poprawie jakości życia zgłaszanej przez samych pacjentów.

Dane opublikowane w czasopiśmie JAMA Internal Medicine w 2019 roku pokazują, że wskaźniki używania marihuany rosną wśród osób w wieku 65 lat i starszych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.