Użytkownicy cannabis mają mniejsze ryzyko udaru mózgu

Badania pokazują, że użytkownicy cannabis mają mniejsze ryzyko doświadczenia udaru mózgu.

Nowe badania przeprowadzone na University of Texas pokazują, że użytkownicy cannabis mają mniejsze ryzyko doświadczenia udaru mózgu.

Nowe badanie pokazuje, że osoby stosujące cannabis są mniej podatne na udar mózgu, ponieważ cannabis poprawia przepływ krwi i tlenu do mózgu. Badanie przeprowadzone przez University of Texas w Dallas przyjrzało się skutkom stosowania cannabis na mózg przez dłuższy czas. Udary są zwykle powodowane przez skrzepy krwi, które mogą ograniczać przepływ krwi i tlenu do mózgu. Naukowcy odkryli, że cannabis zmniejsza ryzyko powstania skrzepów krwi, zmniejszając w ten sposób ryzyko udaru.

Badanie skupiło się na grupie (74) użytkowników cannabis i 101 osobach niestosujących marihuany. Naukowcy zmierzyli przepływ krwi w mózgu (CBF) uczestników w ciągu 60 dni. Doszło do kilku interesujących odkryć. Po pierwsze, wydaje się, że im bardziej zagorzałym fanem cannabis jesteś, tym mniejsze jest ryzyko udaru. Najczęstsi użytkownicy mieli najbardziej efektywny przepływ zarówno krwi jak i tlenu do mózgu. Ma to sens, ponieważ z poprzednich badań wiemy, że marihuana rozluźnia naczynia krwionośne.

Zespół odkrył także, że wzrósł przepływ krwi do ośrodka nagrody w mózgu . Ten obszar mózgu zajmuje się również uczeniem się oraz kształtowaniem nawyków. To odkrycie wykazało, że cannabis może tworzyć nowe ścieżki w mózgu, a także rozwijać istniejące.

To tylko kolejny powód, dla którego warto stosować cannabis!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.