10 Interesujących Faktów Na Temat Uprawy Marihuany

Wszyscy wiemy, że uprawa marihuany to zabawny (choć męczący) proces, z którego może korzystać wiele osób. Istnieje jednak kilka przypadkowych faktów na temat rośliny, o których wiele osób prawdopodobnie nie wie.

Jako jedna z najciekawszych i najbardziej użytecznych roślin na świecie, konopie z pewnością zajmują miejsce w ludzkich sercach od dłuższego czasu. Poniżej znajdziesz kilka interesujących (i potencjalnie przydatnych) faktów na temat uprawy tej rośliny.

1. Ludzki mocz działa jak nawóz.

Dobrze to przeczytałeś. Ale nie jest dobrym pomysłem po prostu wylewanie nierozcieńczonego moczu na rośliny. Upewnij się, że rozcieńczasz pęcherz pełen moczu w około galonie wody. Użyj go od razu, aby nie tworzył się amoniak.

Jest to szybki, tani i skuteczny sposób na wprowadzenie niewielkiej ilości azotu do roślin. Nasz własny mocz ma właściwości, które czynią go użytecznym jako nawóz. Jest bogata w azot, który jest jednym z trzech głównych składników odżywczych potrzebnych marihuanie (pozostałe to fosfor i potas).

2. Marihuanę można uprawiać wszędzie.

Jest to już niezwykle przystosowana roślina do użytku na zewnątrz, ale teraz, gdy opanowaliśmy uprawę w pomieszczeniach, możesz uprawiać marihuanę w kosmosie. To może być trochę optymistyczne, ale z pewnością możliwe.

3. Marihuana jest uprawiana przez ludzi od tysiącleci.

Wykopaliska archeologiczne wskazują na pierwszy przypadek uprawy konopi około 6000 lat pne w starożytnych Chinach.

Był używany wtedy jako źródło pożywienia, do produkcji odzieży i do celów leczniczych (trochę jak teraz). Uprawiaj silną marihuanę bez intensywnego haju dzięki odmianom o wysokiej zawartości CBD.

4. Thomas Jefferson i George Washington byli wielkimi hazardzistami.

Okej, nie bardzo. Ale obaj mieli farmy konopi w czasach rewolucji amerykańskiej. W rzeczywistości uprawa konopi była swego rodzaju warunkiem posiadania ziemi w czasach przedrewolucyjnych.

Wszyscy rolnicy kolonialni, którzy posiadali ziemię, byli faktycznie zobowiązani przez prawo z 1619 r. do uprawy konopi. To chyba nie przeszłoby tak dobrze w dzisiejszym świecie.

5. Marihuana może rosnąć tylko przy użyciu odchodów ryb.

Zbyt długo ryby wydalały odpady i nie pomagały ludziom w tym przedsięwzięciu. Ale teraz, dzięki wynalezieniu „akwaponiki” – połączenia akwafarmy i hydroponiki – odpady mogą faktycznie okazać się korzystne.

Woda z akwarium doprowadzana jest do roślin w podstawowym systemie hydroponicznym. Mocz ryb i inne odpady są przekształcane przez niektóre bakterie w odpadach w celu wytworzenia azotanów.

Rośliny marihuany wykorzystują te azotany jako składniki odżywcze wspomagające proces wzrostu.

6. Konopie indyjskie mogą pomóc w zapobieganiu chorobie Alzheimera.

To naprawdę nie ma nic wspólnego z uprawą czegokolwiek, ale nadal jest interesujące.

Rzeczywiście, wiadomo, że używanie THC w praktycznie dowolnym charakterze ogranicza „płytkę mózgową”, która powoduje chorobę Alzheimera.

7. Na Florydzie obowiązują niezwykle surowe przepisy dotyczące marihuany.

Jeśli myślisz o uprawie konopi na Florydzie, lepiej mieć dobrego prawnika. Kara za posiadanie mniej niż 25 roślin (tj. od 1 do 24) jest przestępstwem i grozi 5 lat więzienia i grzywna w wysokości do 5000 USD. Oczywiście prawa w Montanie nie są dużo lepsze.

Jeśli masz mniej niż 30 roślin, możesz zostać oskarżony o przestępstwo do 10 lat więzienia i grzywnę w wysokości 50 000 USD. Przynajmniej Montana ma przepisy dotyczące medycznej marihuany.

W każdym razie bądź ostrożny i sprawdzaj norml.org, aby upewnić się, że twoje małe rozwijające się przedsięwzięcie nie skończy się kosztem dekady więzienia.

8. Wielu ludziom uchodzi na sucho uprawa marihuany na terenach publicznych.

Ta taktyka nazywa się rolnictwem partyzanckim i jest zwykle wykonywana na odosobnionych terenach publicznych, takich jak park narodowy lub stanowy.

Chociaż jest to naturalnie bardziej ryzykowne, jest to jeden z niewielu sposobów uprawy roślin na zewnątrz bez wzbudzania podejrzeń sąsiadów.

Aby zapewnić najlepsze rezultaty w uprawie marihuany, musisz zacząć od najlepszych nasion!

9. Nie potrzebujesz gleby do uprawy marihuany.

Jak sugeruje wpis „Aquaponics”, nie ma potrzeby używania gleby do produkcji ładnych, lepkich pąków. Ale nie musisz też używać odpadów rybnych, aby dostarczać roślinom składników odżywczych.

Korzystając ze standardowych roztworów odżywczych, możesz stworzyć (lub kupić) system hydroponiczny, który skutecznie utrzymuje korzenie twoich roślin w wodzie. Pożywka dociera do każdej rośliny, a rezultatem jest doskonale zdrowa marihuana.

10. Możesz określić płeć, gdy nasiona dopiero wykiełkują.

Jest to taktyka, która nie została udowodniona przez społeczność naukową, ale ma około 90% skuteczności.

Nasiona, które kiełkują od góry lub od dołu, są zwykle żeńskie, podczas gdy „boczne kiełki” są zazwyczaj męskie.Naprawdę nie ma na to wytłumaczenia i z pewnością nie oznacza to, że powinieneś wyrzucać kiełki boczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TritonSeeds.com - Przedstawia portal-blog o Marihuanie, cannabis, konopiach indyjskich, CBD, RSO, THC.